Հունվարի 28-ից քառօրյա այցով Բրյուսելում գտնվող ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպումներ է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորների, քաղաքական խմբակցությունների ղեկավարների եւ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ: Արմեն Աշ...
ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ հունվարի 30-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների շար...
Հունվարի 30-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հրավիրել է հերթական նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը: Քննարկվել է պատգամավորներ Նաիրա Զոհրաբյանի, Գեւորգ Պետրոսյանի, Միքայել Մելքումյանի, Վահե Էնֆիաջյանի, Իվետա Տոնոյանի եւ Հակոբ Նազարյանի հեղինակած...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ պատգամավորներ Մարինա Մարգարյանը, Արամ Սարգսյանը եւ Արմենուհի Կյուրեղյանը, Բրատիսլավա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հունվարի 29-ին հանդիպել է Սլովակիայ...

The Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan being on a four-day visit in Brussels from January 28 had meetings with the Members of the European Parliament, the heads of the political factions and the representatives of Committee on Foreign Relations.Armen Ashotya...
Members of NA Armenia-USA Friendship Group Meet U.S. Ambassador to RA
On January 30, the members of the RA NA Armenia-USA Friendship Group led by the RA NA Vice President, Head of the Friendship Group Arpine Hovhannisyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to the RA Richard Mills.The RA NA Vice President highlighte...
On January 30, the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs convened regular sitting which moderated the Committee Chair Hakob Hakobyan. The draft law on Making Addendum to the Labor Code authored by the deputies Naira Zohrabyan, Gevorg Petrosyan, Mikayel Melkumyan, Vahe Enfiajyan,...
On January 29, the parliamentary delegation led by the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan, comprised of the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the NA deputies Marina Margaryan, Aram Sargsyan and Armenuhi Kyureghyan met with the Speaker of the National Council of the Republic of S...