ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի եւ ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Սերգեյ Բագրատյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 29-ին քննարկվել են 2020 թվականի պետական բյուջեի ...
Քննարկվել են հայ-կորեական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանն ընդունել է Հայաստանում Կորեայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լի Սոկ Պէին (նստավայրը` Մոսկվա): Հանդիպմանը մասնակցել են  ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր,  Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Արման Բոշյանը եւ խմբի անդա...
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային նիստ՝ օրակարգում ունենալով Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարության նախագիծն ու դրանից բխող 2020-2022 թվականների գործողությո...
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տաթեւիկ Հայրապետյանը հանդիպել են Միավորված ազգերի կազմակերպության գլ...
Պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպել է Հռոմի քաղաքապետ Վիրջինիա Ռաջիի հետ: Վերջինս Արարատ Միրզոյանին ներկայացրել է քաղաքի զարգացման իր տեսլականը, ինչպես նաեւ Հռոմ քաղաքի առջեւ ծառացած մարտահրավերներին դիմակայելու ուղ...
Պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպել է Իտալիայի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոյի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով Իտալիա այցելելու պաշտոնական հրավերի համար` Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է հայ-իտալական հարաբե...
Պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպել է Իտալիայի Սենատի նախագահ Մարիա Էլիզաբետա Ալբերտի Կազելատիին: Արարատ Միրզոյանը, ողջունելով Սենատի նախագահին, չափազանց կարեւորել է հայ-իտալական միջխորհրդարանական շփումները եւ համոզ...

On October 29, at the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Sergey Bagratyan and Mane Tandilyan the financial allocations and budgetary programmes of t...
Issues on Armenian-Korean Relations Discussed
On October 29, the RA NA Vice President Lena Nazaryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Korea to Armenia Lee Sok-bae (residence in Moscow).The deputy of the RA NA My Step Faction, the Head of Armenia-Korea Friendship Group Arman Boshyan and the member of the Group, the dep...
On October 29, at the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Naira Zohrabyan a working sitting was held, having on the agenda of the National Strategic Programme for Human Rights Protection and Action Plan for 2020-2022 Stemming from itThe Committ...
On October 29, the RA NA Vice President Lena Nazaryan, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan, the RA NA deputy Tatevik Hayrapetyan met with the delegation headed by Rosemary DiCa...
On October 28, the President of the RA National Assembly being on an official visit in the Republic of Italy met with the Mayor of Rome Virginia Raggi. The latter presented to Ararat Mirzoyan the vision of the city development, as well as the ways of resisting the challenges before the city of Rome....
On October 28, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being on an official visit in the Republic of Italy met with the President of the Chamber of Deputies of Italy Roberto Fico.Thanking for the official invitation of visiting Italy Ararat Mirzoyan has highlighted the high level o...
Ararat Mirzoyan Meets with the President of the Senate of Italy Maria Elisabetta Alberti Casellatti
On October 28, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being on an official visit in the Republic of Italy met with the President of the Senate of Italy Maria Elisabetta Alberti Casellatti.Welcoming the President of the Senate, Ararat Mirzoyan has extremely highlighted the Armenian...