ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի եւ ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Սերգեյ Բագրատյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 29-ին քննարկվել են 2020 թվականի պետական բյուջեի ...
Քննարկվել են հայ-կորեական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանն ընդունել է Հայաստանում Կորեայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լի Սոկ Պէին (նստավայրը` Մոսկվա): Հանդիպմանը մասնակցել են  ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր,  Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Արման Բոշյանը եւ խմբի անդա...
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային նիստ՝ օրակարգում ունենալով Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարության նախագիծն ու դրանից բխող 2020-2022 թվականների գործողությո...
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տաթեւիկ Հայրապետյանը հանդիպել են Միավորված ազգերի կազմակերպության գլ...
Պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպել է Հռոմի քաղաքապետ Վիրջինիա Ռաջիի հետ: Վերջինս Արարատ Միրզոյանին ներկայացրել է քաղաքի զարգացման իր տեսլականը, ինչպես նաեւ Հռոմ քաղաքի առջեւ ծառացած մարտահրավերներին դիմակայելու ուղ...
Պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպել է Իտալիայի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոյի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով Իտալիա այցելելու պաշտոնական հրավերի համար` Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է հայ-իտալական հարաբե...
Պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպել է Իտալիայի Սենատի նախագահ Մարիա Էլիզաբետա Ալբերտի Կազելատիին: Արարատ Միրզոյանը, ողջունելով Սենատի նախագահին, չափազանց կարեւորել է հայ-իտալական միջխորհրդարանական շփումները եւ համոզ...

В постоянных комиссиях НС продолжаются дебаты по проекту “О Государственном бюджете РА на 2020 г.”
29 октября постоянные комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством С.Багратяна и М.Тандилян обсудили предусмотренные проектом госбюджета-2020 ассигнования и бюдже...
Обсуждены вопросы армяно-корейских отношений
29 октября вице-спикер НС Л.Назарян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Корея в РА Ли Сок Пэ (резиденция – Москва).   Во встрече участвовали руководитель парламентской группы дружбы Армения – Корея А.Бошян (“Мой шаг”) и член группы С.Алексанян (“Просвещенная Армения”...
29 октября в Постоянной комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам под председательством Н.Зограбян состоялось рабочее заседание, на котором обсуждены проект и программа действий Национальной стратегии защиты прав человека на 2020-2022 гг.  Комиссия обсудила названную программу и...
29 октября вице-спикер НС Л.Назарян, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян,  председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян, депутат НС Т.Айрапетян встретились с делегацией, возглавляемой заместителем Генерального секретаря ООН по вопрос...
28 октября находящийся с официальным визитом в Итальянской Республике Председатель НС А.Мирзоян встретился с мэром Рима Вирджинией Раджи. Она представила свое видение развития города, а также пути противодействия стоящим перед Римом вызовам. А.Мирзоян приветствовал идею проведения в ближайшем будуще...
28 октября находящийся с официальным визитом в Итальянской Республике Председатель НС А.Мирзоян встретился с председателем Палаты депутатов Италии Роберто Фико.  Поблагодарив за официальное приглашение посетить Италию, А.Мирзоян подчеркнул  высокий уровень армяно-итальянских отношений и от...
28 октября находящийся с официальным визитом в Итальянской Республике Председатель НС А.Мирзоян встретился с председателем Сената Италии Марией Элизабеттой Альберти-Казеллати.А.Мирзоян, приветствуя председателя Сената, оценил важность армяно-итальянских межпарламентских контактов и выразил увереннос...