Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, հանձնաժողովի եւ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնի հետ: Հանդիպումն ընթացել է դռնփակ ձե...
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի 41-րդ լիագումար նիստին: Նոյեմբերի 27-ի նիստում մասնակից երկրներն ընտրել են խորհրդի նախագահ: Խորհրդի նախագահ է վերընտրվել Վալենտ...

On November 28 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan, the members of the Committee and the RA NA Armenia-USA Friendship Group met with John Heffern, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States to the Republic of Armenia. A closed-door ...
In Saint Petersburg the Speaker of the National Assembly Galust Sahakyan took part in the 41st plenary session of the Council of the Inter-Parliamentary Assembly of Member States of the Commonwealth Independent States (IPA CIS). At November 27 sitting the member states elected the Chair of the Counc...