Հայաստանի Ֆրանկոֆոն երիտասարդական խորհրդարանի նիստում
Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակում մարտի 28-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Ֆրանկոֆոն երիտասարդական խորհրդարանի նիստը, որին ներկա են եղել ՀՀ-ում հավատարմագրված՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության անդամ երկրների դեսպաններ, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Ժան-Մարկ Լավեստը, Ֆրանսիայ...
Մարտի 27-28-ը Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մեկնարկել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջանի աշխատանքը, որին մասնակցում է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը՝ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագ...

На заседании Молодежного парламента Франкофонии Армении
28 марта в рамках дней Франкофонии в РА  состоялось  заседание Молодежного парламента (МП) Франкофонии Армении, на котором присутствовали послы аккредитованных в РА стран-членов Международной организации Франкофонии (МОФ), ректор Французского университета Армении Жан-Марк Лавест, посланник...
27-28 марта в Таврическом дворце Санкт-Петербурга проходит работа весенней сессии МПА СНГ, в которой приняла участие делегация НС РА во главе с вице-спикером НС Э.Нагдалян. В составе делегации председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам О.Саакян, депутаты НС Р.Акопян...