Հայաստանի Ֆրանկոֆոն երիտասարդական խորհրդարանի նիստում
Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակում մարտի 28-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Ֆրանկոֆոն երիտասարդական խորհրդարանի նիստը, որին ներկա են եղել ՀՀ-ում հավատարմագրված՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության անդամ երկրների դեսպաններ, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Ժան-Մարկ Լավեստը, Ֆրանսիայ...
Մարտի 27-28-ը Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մեկնարկել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջանի աշխատանքը, որին մասնակցում է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը՝ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագ...

At Sitting of Francophone Youth Parliament of Armenia
On March 28, within the Days of Francophonie in Armenia the sitting of Francophone Youth Parliament of Armenia was held, where ambassadors of Parliamentary Assembly of La Francophonie (APF) accredited in the RA, President of the French University in Armenia Jean-Marc Lavest, the Envoy of Armenia to ...
28.03.2017
Work of IPA CIS Spring Session Begins in Saint Petersburg
On March 27-28 in Tavrichesky palace of Saint Petersburg the work of the Spring Session of the Inter-Parliamentary Assembly of CIS (IPA CIS) began, where the RA NA Delegation led by the NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan took part. The Delegation consists of the Chair of the NA Standing Committee ...