Նոյեմբերի 27-ին Երեւանի «Հրազդան» հյուրանոցի «Պարույր Սեւակ» սրահում աշխատանքն է սկսել ՍԾՏՀ ԽՎ Գլխավոր վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նիստը` ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահ, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ: Նիստին մասնակցել են Ալբանիայի, Ադրբեջանի, Բուլղարիայի, Վրաստանի, Հունաստանի, Մոլդովայի, Ռումինիայի, Ռո...
Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Իրանի Մեջլիսի պատգամավոր Մասումե Աղափուր Ալի Շահիի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերին 27-ին հանդիպել է ԻԻՀ Խորհրդատվական խորհրդի (Մեջլիսի) պատգամավոր Մասումե Աղափուր Ալի Շահիի հետ, ով Երեւանում է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով: Բարձր գնահատելով հայ-իրա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերին 27-ին ընդունել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի Սիրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Նորա Արիսյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որը մեր երկիր է այցելել Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 28-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 48-րդ լիագումար, իրավական հարցերի, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժող...
Արա Բաբլոյանի ելույթը ՍԾՏՀ ԽՎ Գլխավոր վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նիստի բացման արարողության ժամանակ
«Հարգելի գործընկերներ, Վեհաժողովի անդամներ, դիտորդներ եւ հյուրեր, ՀՀ Ազգային ժողովի, ինչպես նաեւ ՍԾՏՀ ԽՎ-ում Հայաստանի նախագահության անունից ողջունում եմ ձեզ Գլխավոր վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նիստում: Ուրախալի է, որ ՍԾՏՀ ԽՎ բոլոր ազգային պատվիրակությունների ներկայացուցիչները ժամանել են Երեւան:...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով` 28.11.2018, ժամը 11:00, 314 սենյակ: ...

On November 27, in Paryur Sevak Conference Hall of Yerevan Hrazdan Hotel the 52nd Plenary Meeting of the PABSEC General Assembly moderated by the RA NA President Ara Babloyan began its work. The parliamentary delegations from Albania, Azerbaijan, Bulgaria, Georgia, Greece, Moldova, Romania, Russia, ...
Ara Babloyan Meets with Deputy of Iran Majlis Masume Aghapur Ali Shahi
On November 27, the RA NA Speaker Ara Babloyan met with the deputy of the IRI Islamic Consultative Assembly (Majlis) Masume Aghapur Ali Shahi, who was in Yerevan to take part in the works of the 52nd Plenary Session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC).Highly ...
On November 27, the RA NA President Ara Babloyan received the delegation led by the Head of Syria-Armenia Parliamentary Friendship Group of the People's Assembly of the Arab Republic of Syria Nora Arissian, who visited our country to take part in the works of the 52nd Plenary Session of the Parliame...
On November 28, the delegation led by the RA NA Speaker Ara Babloyan will leave for Saint Petersburg to take part in the sittings of the CIS Parliamentary Assembly Council, 48th Plenary Session, the Permanent Commissions on Legal Issues, on Defense and Security Issues, on Political Issues and Politi...
Speech by RA NA President Ara Babloyan at Opening Ceremony of 52nd Plenary Session of PABSEC General Assembly
“Dear Colleagues,Members, observers and guests of the Assembly,On behalf of the RA National Assembly, as well as the Presidency of Armenia to PABSEC I welcome you in the PA 52nd Plenary Session. I am glad that the representatives of PABSEC all national delegations have arrived in Yerevan.Despite the...