Նոյեմբերի 27-ին Երեւանի «Հրազդան» հյուրանոցի «Պարույր Սեւակ» սրահում աշխատանքն է սկսել ՍԾՏՀ ԽՎ Գլխավոր վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նիստը` ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահ, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ: Նիստին մասնակցել են Ալբանիայի, Ադրբեջանի, Բուլղարիայի, Վրաստանի, Հունաստանի, Մոլդովայի, Ռումինիայի, Ռո...
Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Իրանի Մեջլիսի պատգամավոր Մասումե Աղափուր Ալի Շահիի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերին 27-ին հանդիպել է ԻԻՀ Խորհրդատվական խորհրդի (Մեջլիսի) պատգամավոր Մասումե Աղափուր Ալի Շահիի հետ, ով Երեւանում է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով: Բարձր գնահատելով հայ-իրա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերին 27-ին ընդունել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի Սիրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Նորա Արիսյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որը մեր երկիր է այցելել Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 28-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 48-րդ լիագումար, իրավական հարցերի, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժող...
Արա Բաբլոյանի ելույթը ՍԾՏՀ ԽՎ Գլխավոր վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նիստի բացման արարողության ժամանակ
«Հարգելի գործընկերներ, Վեհաժողովի անդամներ, դիտորդներ եւ հյուրեր, ՀՀ Ազգային ժողովի, ինչպես նաեւ ՍԾՏՀ ԽՎ-ում Հայաստանի նախագահության անունից ողջունում եմ ձեզ Գլխավոր վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նիստում: Ուրախալի է, որ ՍԾՏՀ ԽՎ բոլոր ազգային պատվիրակությունների ներկայացուցիչները ժամանել են Երեւան:...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով` 28.11.2018, ժամը 11:00, 314 սենյակ: ...

27 ноября в конференц-зале “Паруйр Севак” ереванского отеля “Раздан” начало работу 52-е заседание Генеральной Ассамблеи ПАЧЭС под председательством председателя ПАЧЭС, Председателя НС РА А.Баблояна.В заседании участвовали парламентские делегации Албании, Азербайджана, Болгарии, Грузии, Греции, Молдо...
А.Баблоян встретился с депутатом Меджлиса Ирана Масуме Агапуром Али Шахи
27 ноября Председатель НС А.Баблоян встретился с депутатом Исламского консультативного совета (Меджлиса) Ирана Масуме Агапуром Али Шахи, находящимся в Ереване для участия в работе 52-й пленарной сессии ПАЧЭС. Высоко оценив добрососедские армяно-иранские отношения, спикер НС подчеркнул важность межпа...
27 ноября Председатель НС А.Баблоян принял  делегацию во главе с руководителем группы дружбы Сирия – Армения Народного собрания САР Н.Арисян, посетившую РА для участия в 52-м пленарном заседании ПАЧЭС.    А.Баблоян, приветствуя  гостей, обратился к историческому прошлому и т...
28 ноября делегация, возглавляемая Председателем НС А.Баблояном, отбывает в Санкт-Петербург – для  участия в заседании Совета МПА СНГ, 48-го пленарного заседания и заседаний постоянных комиссий по правовым вопросам, вопросам обороны и безопасности, политическим вопросам и вопросам международног...
Выступление А.Баблояна на церемонии открытия 52-й Генеральной Ассамблеи ПАЧЭС
"Уважаемые коллеги! Уважаемые члены Ассамблеи, наблюдатели и гости!От имени Национального Собрания, а также от имени Председательства Армении в ПАЧЭС рад приветствовать вас на заседании 52-й Генеральной Ассамблеи. Отрадно, что представители всех национальных делегаций ПАЧЭС прибыли в Ереван. ...