Ապրիլի 27-ի նիստում խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով այցելած եւ ԱԺ նիստերի ընթացքին հետեւող ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաներին: Այնուհետեւ խորհրդարանը շարունակել է նոր Ընտրական օրեն...
Հանդիպում ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Ապրիլի 27-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանն ընդունել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության Եվրոպայի տարածաշրջանի գրասենյակի ղեկավար Ժուժաննա Յակաբին: Հանդիպմանը ներկա են գտնվել ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության ...
Բաց դասին մասնակցել են ապագա զինվորականները
Ապրիլի 27-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանում հյուրընկալվել էին Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի երրորդ եւ չորրորդ դասակների սաները: Նրանք նախ հետեւել են ԱԺ լիագումար նիստի աշխատանքներին, ապա մասնակցել հերթական բաց դասին, որն այս անգամ անցկացրել է ԱԺ գիտության, կրթության,...
Ապրիլի 20-22-ը ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը Ռաբաթում (Մարոկկոյի Թագավորություն) մասնակցել են ՆԱՏՕ ԽՎ-ի Միջերկրածովյան եւ Մերձավոր Արեւելքի հատուկ խմբի 91-րդ Ռոուզ-Ռոթ համատեղ սեմինարին: Սեմինար...

27 апреля НС продолжило работу четырехдневных заседаний.Парламент продолжил обсуждение проекта нового Избирательного кодекса (ИК) РА.  В развернувшихся оживленных дебатах свои точки зрения и мнения по вопросу аргументированно и обстоятельно представили  депутаты НС С.Аветисян, Г.Багратян, ...
Встреча в Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства
27 апреля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства А.Баблоян принял руководителя Европейского регионального бюро Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Жужанну Якаб.На встрече присутствовали  члены Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохран...
Открытый урок с будущими военными
27 апреля в рамках программы “Открытые двери” в парламенте гостили питомцы третьего и четвертого взводов военно-спортивного колледжа имени Монте Мелконяна. Они проследили за работой пленарного заседания НС, а затем приняли участие в очередном открытом уроке, который провел председатель Постоянной ко...
20-23 апреля глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян и член делегации Т.Погосян приняли участие в 91-м совместном семинаре Роуз-Рот специальной группы Средиземноморья и Ближнего Востока в  Рабате (Королевство Марокко).В повестке дня семинара были региональные развития на  Ближнем Восто...