Ապրիլի 27-ի նիստում խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով այցելած եւ ԱԺ նիստերի ընթացքին հետեւող ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաներին: Այնուհետեւ խորհրդարանը շարունակել է նոր Ընտրական օրեն...
Հանդիպում ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Ապրիլի 27-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանն ընդունել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության Եվրոպայի տարածաշրջանի գրասենյակի ղեկավար Ժուժաննա Յակաբին: Հանդիպմանը ներկա են գտնվել ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության ...
Բաց դասին մասնակցել են ապագա զինվորականները
Ապրիլի 27-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանում հյուրընկալվել էին Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի երրորդ եւ չորրորդ դասակների սաները: Նրանք նախ հետեւել են ԱԺ լիագումար նիստի աշխատանքներին, ապա մասնակցել հերթական բաց դասին, որն այս անգամ անցկացրել է ԱԺ գիտության, կրթության,...
Ապրիլի 20-22-ը ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը Ռաբաթում (Մարոկկոյի Թագավորություն) մասնակցել են ՆԱՏՕ ԽՎ-ի Միջերկրածովյան եւ Մերձավոր Արեւելքի հատուկ խմբի 91-րդ Ռոուզ-Ռոթ համատեղ սեմինարին: Սեմինար...

At April 27 sitting the parliament continued the work of the four-day sittings.The deputies welcomed the students of Monte Melkonian Military and Sports College of RA Ministry of Defense who visited the National Assembly within the framework of the NA Open Doors programme and were observing the NA s...
Meeting at the RA NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood
On April 27, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood Ara Babloyan received the Regional Director of World Health Organization (WHO) for Europe Zsuzsanna Jakab.The members of the NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood Lyudmila Sargsy...
Future Servicemen Take Part in the Open Lesson
On April 27, within the framework of the NA Open Doors programme the students of the third and fourth platoons of Monte Melkonian Military and Sports College were hosted in parliament. First, they observed the works of the NA Plenary sitting, then took part in the regular open lesson, which this tim...
On April 20-22, the Head of the National Assembly Delegation to NATO Parliamentary Assembly Koryun Nahapetyan and the member of the Delegation Tevan Poghosyan took part in the 91st Rose-Roth Joint Seminar of NATO PA Mediterranean Sea and Near East Special Group in Rabat (Kingdom of Morocco).The key ...