Մարտի 27-ին Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարզական եւ հասարակական կյանքում ունեցած մեծ ավանդի համար ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ Միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Խորեն Հովհաննիսյանին պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով: Պարգեւատրման արարողությանը ն...
27.03.2015
ԱԺ փոխնախագահն ընդունել է հունական պատվիրակությանը
Մարտի 27-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Արտերկրի հույների խորհրդի պատվիրակության անդամներ Ֆոտի Չիտլիդիսին, Վադիմ Անաստասիադիին, Սոֆյա Պրոկոպիդուին, Արկադի Խիտարովին, Աննա Խիտարովային, Էդուարդ Պոլատովին եւ հույն հայտնի պատմաբան Կոնստանտինոս Ֆոտիադիսին: Պատվիրակության անդամները շնո...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է եզդիական համայնքի ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հրավերով մարտի 27-ին Ազգային ժողով էին այցելել Հայաստանում եզդիական համայնքի ներկայացուցիչներ Ազիզ Թամոյանը, Բորիս Թամոյանը, Համլետ Սմոյանը, Զուզան Խուբոյանը, Ռուստամ Բաքոյանը, Մամե Ամիրյանը, Գառնիկ Ասատրյանը, Ռզգան Շամոյանը, Ամո Շարոյանը, Խդր Թամոյանը եւ Ռաշիդ Շ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Հարգելի թատերական գործիչներ, թատերական արվեստի ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ: Ձեր աշխատանքով եւ արվեստով դուք անտեսանելի եք դարձնում իրական եւ բեմական աշխարհի սահմանագիծը՝ հանդիսատեսին տեղափոխելով մի տարածք, որտեղ կյ...

27 марта Председатель НС Г.Саакян за большой вклад в спортивную и общественную жизнь в связи с 60-летием наградил мастера спорта международного класса, Заслуженного тренера РА Хорена Оганесяна Памятной медалью Председателя НС. На церемонии награждения присутствовали вице-спикеры НС Э.Нагдалян и...
Вице-спикер НС принял греческую делегацию
27 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов принял членов делегации Совета зарубежных греков Ф.Читлидис, В.Анастасиади, С.Прокопиду, А.Хитарова, Э.Полатова, известного  греческого историка К.Фотиадиса и др.  Члены делегации поблагодарили НС и авторов инициативы за единогласно принятое 24 марта за...
27 марта по приглашению вице-спикера НС Э.Шармазанова парламент посетили представители езидской общины в Армении А.Тамоян, Б.Тамоян, Г.Смоян, З.Хубоян, Р.Бакоян, Р.Шамоян, А.Шароян и др.  Тема встречи – вопрос осуждения преступлений в отношении различных народов.Вице-спикер еще раз осудил совер...
“Уважаемые театральные деятели, представители театрального искусства, поздравляю вас с  Международным днем театра!Своей работой и искусством вы делаете незримой грань между реальным и сценическим миром, перенося зрителя в пространство, где жизнь такова, как есть, как желаема, какой не должна бы...