Մարտի 27-ին Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարզական եւ հասարակական կյանքում ունեցած մեծ ավանդի համար ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ Միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Խորեն Հովհաննիսյանին պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով: Պարգեւատրման արարողությանը ն...
27.03.2015
ԱԺ փոխնախագահն ընդունել է հունական պատվիրակությանը
Մարտի 27-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Արտերկրի հույների խորհրդի պատվիրակության անդամներ Ֆոտի Չիտլիդիսին, Վադիմ Անաստասիադիին, Սոֆյա Պրոկոպիդուին, Արկադի Խիտարովին, Աննա Խիտարովային, Էդուարդ Պոլատովին եւ հույն հայտնի պատմաբան Կոնստանտինոս Ֆոտիադիսին: Պատվիրակության անդամները շնո...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է եզդիական համայնքի ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հրավերով մարտի 27-ին Ազգային ժողով էին այցելել Հայաստանում եզդիական համայնքի ներկայացուցիչներ Ազիզ Թամոյանը, Բորիս Թամոյանը, Համլետ Սմոյանը, Զուզան Խուբոյանը, Ռուստամ Բաքոյանը, Մամե Ամիրյանը, Գառնիկ Ասատրյանը, Ռզգան Շամոյանը, Ամո Շարոյանը, Խդր Թամոյանը եւ Ռաշիդ Շ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Հարգելի թատերական գործիչներ, թատերական արվեստի ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ: Ձեր աշխատանքով եւ արվեստով դուք անտեսանելի եք դարձնում իրական եւ բեմական աշխարհի սահմանագիծը՝ հանդիսատեսին տեղափոխելով մի տարածք, որտեղ կյ...

On March 27 the President of the National Assembly Galust Sahakyan awarded Master of Sport of the International Class, the RA Merited Coach Khoren Hovhannisyan the RA National Assembly President’s Memorial Medal on the occasion of his 60th birth anniversary for the big contribution to the sport...
NA Deputy Speaker Receives the Greek Delegation
On March 27 the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received the members of the Board of the Greeks from Foreign Countries Foti Chitlidis, Vadim Anastasiadi, Sophia Prokopidou, Arkady Khitarov, Anna Khitarova, Eduard Polatov and the Greek well-known historian Konstantinos Fotiadis.The members of...
NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Receives the Representatives of the Yezidi Community Representatives
On March 27 at the invitation of the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov the representatives of the Yezidi community representatives in Armenia Aziz Tamoyan, Boris Tamoyan, Hamlet Smoyan, Zuzan Khuboyan, Rustam Bakoyan, Mame Amiryan, Garnik Asatryan, Rzgan Shamoyan, Amo Sharoyan, Khdr Tamoyan an...
RA NA President Galust Sahakyan Sends Congratulatory Message on World Theatre Day
The NA President’s congratulatory message reads: “Dear theatrical figures, Representatives of theatrical art, I congratulate you on the occasion of World Theatre Day!Through your work and art you make invisible the borderline of the real and stage world, transforming the audience to a territory, whe...