Խորհրդարանի արտահերթ նիստում քննարկվել եւ չի ընդունվել «Ռազմական դրությունը վերացնելու մասին» ՀՀ ԱԺ որոշման նախագիծը
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 26-ին գումարվել է  Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված է եղել մեկ հար...
26.11.2020
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը նամակ է հղել Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նամակ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին՝ շնորհակալություն հայտնելով վերջինիս եւ Սենատի մյուս անդամներին «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ճանաչման անհրաժեշտության վերաբերյալ» բանաձեւի ընդունման կապակցությամբ:...

RA NA Draft Decision on Abolishing Martial Law Debated and Not Passed at Extraordinary Sitting of Parliament
On November 26, in accordance with Article 100 of the Constitution and Article 41 of the Constitutional Law of the Rules of Procedure of the National Assembly, at the initiative of the Bright Armenia and Prosperous Armenia Factions of the National Assembly an extraordinary sitting of the National As...
26.11.2020
RA NA President Ararat Mirzoyan Sends a Letter to President of the Senate of France Gérard Larcher
The President of the National Assembly of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan sent a letter to the President of the Senate of the Republic of France Gérard Larcher, expressing his gratitude to the latter and the other members of the Senate on the adoption of the Resolution on the Necessity of Re...