Խորհրդարանի արտահերթ նիստում քննարկվել եւ չի ընդունվել «Ռազմական դրությունը վերացնելու մասին» ՀՀ ԱԺ որոշման նախագիծը
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 26-ին գումարվել է  Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված է եղել մեկ հար...
26.11.2020
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը նամակ է հղել Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նամակ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին՝ շնորհակալություն հայտնելով վերջինիս եւ Սենատի մյուս անդամներին «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ճանաչման անհրաժեշտության վերաբերյալ» բանաձեւի ընդունման կապակցությամբ:...

Парламент на внеочередном заседании отклонил проект решения НС «Об отмене военного положения»
26 ноября, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона «Регламент НС»,  по инициативе фракций «Просвещенная Армения» и ППА созвано внеочередное заседание, в повестке дня которого – обсуждение предложенного фракцией «Просвещенная Армения»  проекта решения НС «Об отмене во...
26.11.2020
Письмо Председателя НС А.Мирзояна Председателю Сената Франции Жерару Ларше
Председатель НС А.Мирзоян направил письмо Председателю Сената Французской Республики Жерару Ларше, выразив благодарность последнему и членам Сената в связи с принятием резолюции «О необходимости признания Нагорно-Карабахской Республики».В письме, в частности, отмечается:«Хотелось бы выразить надежду...