Մեկնարկել է ՍԾՏՀ ԽՎ հերթական նստաշրջանը
Երեւանի «Հրազդան» հյուրանոցի «Պարույր Սեւակ» համաժողովի սրահում  նոյեմբերի 26-ին աշխատանքն է սկսել Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նստաշրջանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Բյուրոյի 59-րդ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել...
26.11.2018
Արա Բաբլոյանն ընդունել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերի 26-ին ընդունել է  Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր քարտուղար Ասաֆ Հաջիեւին: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Գագիկ Մինասյանը: Ողջունելով հյուրին՝ Արա Բաբլոյանը  կարեւորե...

Стартовала очередная сессия ПАЧЭС
26 ноября в конференц-зале “Паруйр Севак” ереванского отеля “Раздан”  стартовала 52-я пленарная сессия ПАЧЭС.     Под председательством Председателя НС А.Баблояна состоялось 59-е заседание Бюро, в ходе которого обсуждены организационные вопросы.    ...
26.11.2018
А.Баблоян принял генерального секретаря ПАЧЭС
26 ноября  Председатель НС А.Баблоян принял генерального секретаря ПАЧЭС А.Гаджиева.  На встрече присутствовал глава делегации НС РА в  ПАЧЭС Г.Минасян.   Приветствуя гостя, А.Баблоян подчеркнул важность проведения 52-й пленарной сессии ПАЧЭС в Ереване. По словам главы парла...