Քննարկվել են ծրագրային բյուջետավորմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը նոյեմբերի 25-ին հանդիպել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) հրավերով Հայաստանում գտնվող Շվեդական խորհրդատվական ընկերության (SPCY) պատվիրակության հետ: Հյուրերը տեղեկացրել են, որ Հայաստան...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսի հետ
Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսի հետ: ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բարձր է գնահատել հայ եւ հույն ժողովուրդների դարերի պատմություն ունեցող բարեկամությունը` կարեւորելով Հուն...
Նոյեմբերի 25-ին Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Պատգամավորները քննարկել են ՀՀ Աժ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Գագիկ Մինասյանի, Արծվիկ Մինասյանի, Սամվել Նիկոյանի, Հրանտ Բագրատյանի, Խոսրով Հարությունյան...
Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի 41-րդ լիագումար նիստին, սոցիալական քաղաքականության եւ մարդու իրավունքների, էկոնոմիկայի եւ ֆինանսների, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության ու իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ելույթը Ֆրանսիա-Հայաստան գործարար համաժողովի բացմանը
«Հարգելի պարոն Ռուքե Հարգելի պարոն դեսպան Հարգելի գործարարներ Տիկնայք եւ պարոնայք Ողջունում եմ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում «Հայաստանը՝ որպես մուտք դեպի Եվրասիական տնտեսական միության շուկա» խորագրով տնտեսական համաժողովի անցկացումը: Ուրախ եմ, որ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության այցը Ֆրանսիա նշանավորվում է Ֆրանսիայ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահի հետ
Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ Կլոդ Բարտոլոնը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում Գալուստ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ նշել, որ Ֆրանսիայի հետ հարաբերությունները առանձնահատուկ տեղ են զբաղեցնում Հայաստ...

Programme Budgeting Related Issues are Discussed
On November 25 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Gagik Minasyan met with the delegation of the Swedish Consultative Company (SPCY) being in Armenia at the invitation of the German Agency for International Cooperation/ Deutsche Gesellschaft für Int...
NA Vice President Eduard Sharmazanov Meets with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Greece to the RA Ioannis Tayis
On November 25 the RA National Assembly Vice President Eduard Sharmazanov met with Ioannis Tayis, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Greece to the Republic of Armenia.The NA Vice President Eduard Sharmazanov has highly assessed the friendship of centuries-old history of the Armenian...
On November 25 the next sitting of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gagik Minasyan was held.The deputies debated the package of bills “On Amending the RA Law Rules of Procedure of the National Assembly,” “On Amending the RA Law on the RA Budget...
Delegation Led by the RA NA Speaker is to Leave for Saint Petersburg
On November 26-28 the delegation led by the RA NA Speaker Galust Sahakyan will be sent for an official trip to Saint Petersburg, which comprises of the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan, the RA NA deputies Vardan Ayvazyan, Arpine Hovhannisyan, Araik Hovhannisyan, Khosrov Harutyunyan, Aghvan Va...
RA NA President Galust Sahakyan’s Speech at the Opening of the France-Armenia Business Forum
Honourable Rouque, Honourable Mr. Ambassador, Dear entrepreneurs, Ladies and gentlemen, I welcome the conduct of the economic forum titled “Armenia as an Entrance to the Eurasian Economic Union Market” in the French National Assembly. I am glad that the RA NA delegation visit to France is marked by ...
RA National Assembly President Galust Sahakyan Meets with the NA President of France
On November 24 the President of the National Assembly Claude Bartolone received the delegation led by the NA President Galust Sahakyan. In the National Assembly of France Galust Sahakyan has thanked his colleague for the warm reception and has noted that the relations with France occupy a special pl...