Քննարկվել են ծրագրային բյուջետավորմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը նոյեմբերի 25-ին հանդիպել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) հրավերով Հայաստանում գտնվող Շվեդական խորհրդատվական ընկերության (SPCY) պատվիրակության հետ: Հյուրերը տեղեկացրել են, որ Հայաստան...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսի հետ
Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսի հետ: ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բարձր է գնահատել հայ եւ հույն ժողովուրդների դարերի պատմություն ունեցող բարեկամությունը` կարեւորելով Հուն...
Նոյեմբերի 25-ին Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Պատգամավորները քննարկել են ՀՀ Աժ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Գագիկ Մինասյանի, Արծվիկ Մինասյանի, Սամվել Նիկոյանի, Հրանտ Բագրատյանի, Խոսրով Հարությունյան...
Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի 41-րդ լիագումար նիստին, սոցիալական քաղաքականության եւ մարդու իրավունքների, էկոնոմիկայի եւ ֆինանսների, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության ու իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ելույթը Ֆրանսիա-Հայաստան գործարար համաժողովի բացմանը
«Հարգելի պարոն Ռուքե Հարգելի պարոն դեսպան Հարգելի գործարարներ Տիկնայք եւ պարոնայք Ողջունում եմ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում «Հայաստանը՝ որպես մուտք դեպի Եվրասիական տնտեսական միության շուկա» խորագրով տնտեսական համաժողովի անցկացումը: Ուրախ եմ, որ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության այցը Ֆրանսիա նշանավորվում է Ֆրանսիայ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահի հետ
Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ Կլոդ Բարտոլոնը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում Գալուստ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ նշել, որ Ֆրանսիայի հետ հարաբերությունները առանձնահատուկ տեղ են զբաղեցնում Հայաստ...

25 ноября председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г.Минасян встретился с делегацией Шведской консультационной компании (SPCY), находящейся в Армении по приглашению Германского общества международного сотрудничества (GIZ). На встрече обсуждены вопросы внедрения...
25.11.2014
Вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Греции в РА Иоаннисом Таисом
25 ноября вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Греции в РА Иоаннисом Таисом.  Вице-спикер НС Э.Шармазанов высоко оценил многовековую дружбу армянского и греческого народов, подчеркнув важность взвешенной официальной позиции Греции в вопросе урегулирования Н...
25 ноября под председательством Г.Минасяна состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.Депутаты обсудили законодательные пакеты проектов поправок в законы РА “Регламент НС”, “О бюджетной системе”, “О Контрольной палате”, “О банках и банковской де...
Возглавляемая Председателем НС РА делегация отбудет в Санкт-Петербург
26-28 ноября в Санкт-Петербург командируется возглавляемая Председателем НС РА Г.Саакяном делегация, в составе которой вице-спикер НС РА Э.Нагдалян, депутаты НС В.Айвазян, А.Ованнисян, А.Оганесян, Х.Арутюнян, А.Варданян, Р.Акопян. Делегация НС РА примет участие в работах 41-го пленарного заседания М...
Выступление Председателя НС Г.Саакяна на открытии бизнес-форума Франция – Армения
“Уважаемый г-н Рукэ,Уважаемый г-н Посол, Уважаемые предприниматели,Дамы и господа!Приветствую проведение в Национальном Собрании Франции экономического форума под девизом “Армения как выход на рынок Евразийского экономического союза”.Рад, что визит делегации НС РА во Францию ознаменован проведением ...
Председатель НС РА Г.Саакян встретился с Председателем НС Франции
24 ноября Председатель Национального Собрания Франции Клод Бартолон  принял делегацию, возглавляемую Председателем НС РА Г.Саакяном. Спикер армянского парламента поблагодарил за теплый прием и отметил, что отношения с Францией занимают особое место во внешнеполитической повестке Армении. По его...