Խորհրդարանական ճեպազրույցները տեղի կունենան հոկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում:...
Արարատ Միրզոյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ խորհրդարանների նախագահների եվրոպական համաժողովում
«Հարգարժան տիկին նախագահ, հարգարժան տիկին գլխավոր քարտուղար, հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, ինձ համար մեծ պատիվ է այսօր լինել այստեղ՝ կազմակերպության սրահում, որ 70 տարի առաջ սկսել է համընդհանուր արժեքների վրա հիմնված հասարակություններ հաստատելու վճռականությամբ միավորված Եվրոպա ստեղծելու...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում «ՀՀ 2020 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկ
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «ՀՀ 2020 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման, առաջարկների ներկայացման եւ Կառավարության կողմից փոփոխություններ կատարելու ժամկետացանկին կարող եք ծանոթանալ այստեղ: ...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 24-ին խորհրդարան են այցելել Նոր Հաճն քաղաքի ավագ դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները։ Նրանք եղել են խորհրդարանի թանգարանում, ԱԺ նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւել հերթական նիստերի աշխատանքին, ծանոթացել խորհրդարանական անցուդարձին։ «Բաց դասը» վարել է ԱԺ պատգամա...
Հոկտեմբերի 27-ին` ժամը 13.30-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի այգում, 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ տեղի կունենա հիշատակի արարողություն, որին կմասնակցեն ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ, զոհվածների հարազատները...
ՀՀ Ազգային ժողովը, հոկտեմբերի 24-ին շարունակելով հերթական նիստերի աշխատանքը, առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Ռազմական դրության իրավական ռեժիմի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը: Հիմնական զեկուցող` ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Լեւոն Հակոբյանի խոս...

Выступление А.Мирзояна на Европейской конференции спикеров парламентов ПАСЕ
“Многоуважаемая г-жа Председатель,многоуважаемая г-жа Генеральный секретарь,уважаемые коллеги,дамы и господа!Для меня большая честь быть здесь сегодня в зале организации, 70 лет назад начавшей беспрецедентное, трудное путешествие по созданию объединенной Европы – в решимости утвердить основанные на ...
24 октября в рамках программы “Открытый урок” парламент посетили школьники и педагоги старшей школы города Нор Аджн. Они побывали в Музее НС, проследили за работой очередного заседания законодателей, ознакомились с парламентскими буднями.Открытый урок провела депутат НС Э.Тигранян. Она представ...
27 октября, в 13:30 часов,  в парке НС РА, у мемориала жертвам злодеяния 27 октября 1999 г. состоится памятная   церемония, в которой примут участие премьер-министр РА Н.Пашинян, вице-спикер НС А.Симонян, депутаты, родные погибших, государственные и политические деятели, сотрудники ап...
24 октября Национальное Собрание,  продолжая работу очередных заседаний, голосованием приняло в первом чтении законопроект о внесении дополнений в закон РА “О правовом режиме военного положения”. По повестке заседания обстоятельно и аргументированно выступил заместитель министра здравоохранения...