Խորհրդարանական ճեպազրույցները տեղի կունենան հոկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում:...
Արարատ Միրզոյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ խորհրդարանների նախագահների եվրոպական համաժողովում
«Հարգարժան տիկին նախագահ, հարգարժան տիկին գլխավոր քարտուղար, հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, ինձ համար մեծ պատիվ է այսօր լինել այստեղ՝ կազմակերպության սրահում, որ 70 տարի առաջ սկսել է համընդհանուր արժեքների վրա հիմնված հասարակություններ հաստատելու վճռականությամբ միավորված Եվրոպա ստեղծելու...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում «ՀՀ 2020 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկ
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «ՀՀ 2020 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման, առաջարկների ներկայացման եւ Կառավարության կողմից փոփոխություններ կատարելու ժամկետացանկին կարող եք ծանոթանալ այստեղ: ...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 24-ին խորհրդարան են այցելել Նոր Հաճն քաղաքի ավագ դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները։ Նրանք եղել են խորհրդարանի թանգարանում, ԱԺ նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւել հերթական նիստերի աշխատանքին, ծանոթացել խորհրդարանական անցուդարձին։ «Բաց դասը» վարել է ԱԺ պատգամա...
Հոկտեմբերի 27-ին` ժամը 13.30-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի այգում, 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ տեղի կունենա հիշատակի արարողություն, որին կմասնակցեն ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ, զոհվածների հարազատները...
ՀՀ Ազգային ժողովը, հոկտեմբերի 24-ին շարունակելով հերթական նիստերի աշխատանքը, առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Ռազմական դրության իրավական ռեժիմի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը: Հիմնական զեկուցող` ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Լեւոն Հակոբյանի խոս...

Ararat Mirzoyan Delivers a Speech at PACE European Conference of Presidents of Parliament
“Distinguished Madam President, Distinguished Madam Secretary General, Dear colleagues, Ladies and Gentlemen, It is a real honor for me to be here today, in the Chamber of the organization that 70 years ago embarked on a fascinating, yet difficult journey of creating a Europe united in its determina...
On October 24, within the framework of the RA NA Open Lesson programme the pupils and pedagogues of Senior School of Nor Hachn Town visited the parliament. They had been in the Parliament Museum, observed the work of the regular sitting from the box of the NA Session Hall and got acquainted with the...
On October 27 at 13:30, in the RA National Assembly Park, a memorial ceremony will take place at the monument eternalizing the memory of October 27 crime victims, where the RA Prime Minister Nikol Pashinyan, the RA NA Vice President Alen Simonyan, the MPs, the family members of the victims, state an...
On October 24, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and debated in the first reading the bill on Making Addenda to the RA Law on Legal Regime of Martial Law.The key speaker the RA Deputy Minister of Health Levon Hakobyan presented the medical service and the activities...