ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը ապրիլի 24-ին ընդունել է Լիտվայի Սեյմի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բենեդիկտաս Յուոդկային: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ-ում Լիտվայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասը: Ողջունելով լիտվացի իր գործընկե...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Արգենտինայի Հանրապետության պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 24-ին ընդունել է Արգենտինայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի առաջին փոխնախագահ Նորմա Աբդալա դե Մատարասոյի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան էր ժամանել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: ԱԺ նախագահը,...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Լատվիայի խորհրդարանի փոխխոսնակին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան- Լատվիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովն ապրիլի 24-ին ընդունել է Լատվիայի Սաեյմայի փոխխոսնակ Գունդարս Դաուդզեին եւ ՀՀ-ում Լատվիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էլիտա Գավելեին: Ողջունելով հյուրերին՝ Էդուարդ Շարմազանովը շնորհակալություն է հայտնել հայ ժողովրդի համար ...
ԱԺ նախագահի ուղերձում ասվում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, ամեն տարվա այս օրն առանձնահատուկ է մեր հիշողության եւ ներաշխարհի համար, առանձնահատուկ՝ անցյալի` այսօր արդեն 100-ամյա ցավի եւ ապագային ուղղված ասելիքի տեսքով, ցավ՝ ծնված վաղեմության ժամկետ չունեցող ոճիրից եւ նույն ոճիրից ծնունդ առած ասելիք՝ ...

24 апреля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян принял председателя Комиссии по внешним отношениям Сейма Литвы Бенедиктаса Юодку. На встрече присутствовал Чрезвычайный и Полномочный посол Литвы в РА Эрикас Петрикас.  Приветствуя литовского коллегу, А.Закарян поблаго...
Г.Саакян принял делегацию Республики Аргентина
24 апреля  Председатель НС Г.Саакян принял возглавляемую первым вице-спикером Палаты Депутатов Республики Аргентина Нормой Абдала де Матарасо делегацию, прибывшую в Армению для участия в мероприятиях к 100-й годовщине Геноцида армян.Председатель НС, приветствуя гостей в парламенте, поблагодарил...
Вице-спикер НС Э.Шармазанов принял вице-спикера парламента Латвии
24 апреля вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения – Латвия  Э.Шармазанов принял вице-спикера Саеймы Латвии Гундарса Даудзе и Чрезвычайного и Полномочного посла Латвии в РА Элиту Гавеле.Приветствуя гостей, Э.Шармазанов поблагодарил их за пребывание в Армении   и выражение со...
В послании Председателя НС сказано: “Дорогие соотечественники, этот день каждого года для нас особый – для нашей памяти и внутреннего мира, особый для прошлого – сегодня уже в виде слов столетней боли – и к грядущему, боль, родившаяся от не имеющего срока давности преступления, и слово, родившееся о...