ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը ապրիլի 24-ին ընդունել է Լիտվայի Սեյմի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բենեդիկտաս Յուոդկային: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ-ում Լիտվայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասը: Ողջունելով լիտվացի իր գործընկե...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Արգենտինայի Հանրապետության պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 24-ին ընդունել է Արգենտինայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի առաջին փոխնախագահ Նորմա Աբդալա դե Մատարասոյի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան էր ժամանել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: ԱԺ նախագահը,...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Լատվիայի խորհրդարանի փոխխոսնակին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան- Լատվիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովն ապրիլի 24-ին ընդունել է Լատվիայի Սաեյմայի փոխխոսնակ Գունդարս Դաուդզեին եւ ՀՀ-ում Լատվիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էլիտա Գավելեին: Ողջունելով հյուրերին՝ Էդուարդ Շարմազանովը շնորհակալություն է հայտնել հայ ժողովրդի համար ...
ԱԺ նախագահի ուղերձում ասվում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, ամեն տարվա այս օրն առանձնահատուկ է մեր հիշողության եւ ներաշխարհի համար, առանձնահատուկ՝ անցյալի` այսօր արդեն 100-ամյա ցավի եւ ապագային ուղղված ասելիքի տեսքով, ցավ՝ ծնված վաղեմության ժամկետ չունեցող ոճիրից եւ նույն ոճիրից ծնունդ առած ասելիք՝ ...

On April 24 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan received Benediktas Juodka, the Chairman of the Committee on Foreign Affairs. Erikas Petrikas, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Lithuania to the RA attended the meeting.Welcoming his Lithuania...
Galust Sahakyan Receives the Delegation of the Republic of Argentina
On April 24 the President of the RA National Assembly received the Delegation led by Norma Abdala de Matarazzo, the First Vice President of the Chamber of Deputies of the Republic of Argentina.Welcoming the guests the NA President thanked them for being next to the Armenian people during these days ...
NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Receives the Deputy Speaker of the Parliament of Latvia
On April 24 the RA NA Deputy Speaker, Head of Armenia-Latvia Friendship Group Eduard Sharmazanov received Gundars Daudze, Deputy Speaker of the Saeima of Latvia and Elita Gavele, Extraordinary and Plenipotentiary of Latvia to the RA.Welcoming the guests, Eduard Sharmazanov thanked them for being her...
The NA President’s message reads: “Dear compatriots, every year this day is special for our memory and inner world, special in terms of the words directed to already 100 years old past pain and future, pain emerged from the crime, to which no statute of limitations apply, and words born from the sam...