Առաջարկվում է հնարավորինս կրճատել միկրոձեռնարկատիրության հարկման համակարգում գործունեություն իրականացնող տնտեսավարող սուբյեկտների շրջանակը՝ դրանով հարկման այս արտոնյալ համակարգը դարձնել էլ ավելի թիրախային: Այս մասին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը՝ ներկայացնելով «ՀՀ հարկային օր...
Հայաստան ներմուծվող ակցիզային հարկով հարկման ենթակա ապրանքները մեր երկրից վերարտահանելու փուլում ներմուծման ժամանակ վճարված ակցիզային հարկը գործող կարգավորումներով չի վերադարձվում: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանի պնդմամբ ակցիզային հարկը սպառման հարկ է եւ պետք է վճարվի այն երկրում, որտ...
Աշխատանքային քննարկում «Անձեռնմխելի կապիտալով հիմնադրամների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ
Ընդունվելու դեպքում այս նախաձեռնությունը կարող է շատ արդյունավետ լինել, մասնավորապես, բուհերի համար. նշել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանն իր եւ Գեւորգ Պապոյանի հեղինակած «Անձեռնմխելի կապիտալով հիմնադրամների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի՝ նոյեմբերի 23-ի աշխատանքայի...

“Рекомендуется максимально сократить круг хозяйствующих субъектов, работающих в системе налогообложения микропредприятий, тем самым сделать эту льготную систему налогообложения еще более адресной”, - отметил заместитель министра финансов РА А.Погосян, представляя пакет проектов о внесении изменений ...
“При реэкспорте ввозимых в Армению подакцизных товаров уплаченный при ввозе в страну акцизный налог, согласно действующим положениям, не возвращается”, - отметил замминистра финансов РА А.Погосян, добавив, что акцизный налог является потребительским и должен уплачиваться в стране, где эти товары пот...
Рабочее обсуждение проекта закона “О фондах с неприкосновенным капиталом”
“С принятием инициатива может оказаться весьма эффективной, в частности для вузов”, - отметил депутат фракции "Гражданский договор" С.Габриелян 23 ноября в ходе рабочего обсуждения проекта закона РА "О фондах с неприкосновенным капиталом", предложенного им и Г.Папояном.В дебатах по инициативе и внес...