Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հանդիպել է ուսանողական եւ երիտասարդական կազմակերպությունների երեւանյան համաժողովի մասնակիցների հետ: Համաժողովն իրականացվում է ԱՊՀ երկրների կրթության ոլորտում համագործ...
Հոկտեմբերի 23-ին Կանանց համաչինական ֆեդերացիայի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանի եւ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Հյուրերը ծաղիկներ են դրել 1915 թվականի Հայոց մեծ եղեռնի հուշակոթողին, խոնարհումով եւ լռությամբ հարգել մեկո...

23 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян встретился с участниками ереванского форума студенческих и молодежных организаций. Форум проводится в рамках Совета по сотрудничеству в области образования стран СНГ. Г-н Давтян, приве...
23 октября делегация  Всекитайской федерации женщин КНР в сопровождении вице-спикера НС РА Э.Нагдалян и депутата Р.Мурадян посетила мемориал в Цицернакаберде. Гости возложили цветы к мемориалу Геноцида армян 1915 года и почтили молчанием память полутора миллионов безвинных жертв.Они побывали та...