Սեպտեմբերի 22-ին եւ 23-ին Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում գործող «Իրավական մոտարկման լաբորատորիա/LegAL»-ի հետ համատեղ կազմակերպել էր երկօրյա աշխատանքային սեմինար՝ «Խորհրդարանի դերը օրենսդրական մոտարկման գործընթացում» թե...
Սեպտեմբերի 23-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ԱԺ փորձագիտական կենտրոնի բացման արարողությունը, որին ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփը, Հայաստանում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Դմիտրի Մարիյասինը, ՀՀ-ում ՄԹ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Հ...
Սեպտեմբերի 24-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի կունենան «Վարկերի եւ ժամկետանց այլ պարտավորությունների նկատմամբ տույժերի, տուգանքների եւ վարկային տոկոսադրույքների կիրառման, դրանց համաներման եւ այլ վարկային  հիմնախնդիրները ՀՀ բանկ...

Problems of Legislative Approximation at the Centre of RA NA Standing Committee on European Integration
On September 22 and 23, the Standing Committee on European Integration of the National Assembly jointly with the Legal Approximation Laboratory/LegAL functioning in Yerevan V. Brusov State University organized two-day working seminar on the theme The Role of the Parliament in the Legislative Approx...
On September 23, the opening ceremony of the NA Research Center was held in the National Assembly, where the RA NA President Ararat Mirzoyan, the UN Resident Coordinator in Armenia Shombi Sharp, the UNDP Resident Representative Dmitry Maryasin, the UK Chargé d'Affaires to Armenia a.i. Ambassador Hel...