Սեպտեմբերի 22-ին եւ 23-ին Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում գործող «Իրավական մոտարկման լաբորատորիա/LegAL»-ի հետ համատեղ կազմակերպել էր երկօրյա աշխատանքային սեմինար՝ «Խորհրդարանի դերը օրենսդրական մոտարկման գործընթացում» թե...
Սեպտեմբերի 23-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ԱԺ փորձագիտական կենտրոնի բացման արարողությունը, որին ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփը, Հայաստանում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Դմիտրի Մարիյասինը, ՀՀ-ում ՄԹ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Հ...
Սեպտեմբերի 24-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի կունենան «Վարկերի եւ ժամկետանց այլ պարտավորությունների նկատմամբ տույժերի, տուգանքների եւ վարկային տոկոսադրույքների կիրառման, դրանց համաներման եւ այլ վարկային  հիմնախնդիրները ՀՀ բանկ...

22-23 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам европейской интеграции совместно с “Лабораторией законодательной гармонизации/ LegAL” Ереванского государственного университета им.В.Брюсова организовала двухдневный рабочий семинар на тему “Роль парламента в процессе законодательной гармонизации”.Дл...
23 сентября в парламенте состоялась официальная церемония открытия Экспертного центра НС, на которой присутствовали Председатель НС А.Мирзоян, Постоянный координатор ООН в Армении Шомби Шарп, Постоянный представитель Программы развития ООН в РА Д.Марьясин, Временный Поверенный в делах Соединенного К...