ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 23-ին, շարունակելով մասնակցությունը «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումի աշխատանքներին, ընդունել է ֆորումին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած Չիլիի Հանրապետության խորհրդարանի փոխնախագահ տիկին Դենիսե Պասկալ Ալենդեի գլխավորած պատ...
«Հայերը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերում. 100 տարի առաջ» խորագրով ցուցահանդես ԵԽԽՎ-ում
Ապրիլի 22-ին Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակներում տեղի է ունեցել «Հայերը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերում. 100 տարի առաջ» խորագրով ցուցահանդեսի բացումը: Լուսանկարների հավաքածուն ներկայացնում է անցյալ դարասկզբի համաշխարհային մամուլի անդրադարձը հայերի մասին: Ցուցահանդեսի բ...
«Հարգելի գործընկերներ, հարգարժան հյուրեր, ֆորումի մասնակիցներ, նախ թույլ տվեք ողջունել ձեր ներկայությունն ու մասնակցությունն այս ֆորումին եւ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին: Անշուշտ, ցանկալի կլիներ, որ ցեղասպանություն երեւույթն ընդհանրապես գոյություն չունենար: Սակայն, ...

On April 23 the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan, participating in the works of the Global Forum “Against the Crime of Genocide,” received the Delegation led by the Mrs Denise Pascal Allende, Vice President of the Parliament of the Republic of Chile, which arrived in Armenia to ...
Exhibition in the PACE Titled “Armenians on the Front Pages of the World Press: 100 Years Ago”
On April 22 within the framework of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) the opening of the exhibition titled “The Armenians in the First Pages of the World Press: 100 Years Ago” was held. The collection of the photos presents the reflection of the world press of the begin...
“Dear colleagues, distinguished guests, participants of the forum, first of all let me welcome your presence and participation in this forum and the events dedicated to the Armenian Genocide Centennial.Surely, it would be desirable that the phenomenon of genocide does not exist at all. However, unfo...