ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 23-ին, շարունակելով մասնակցությունը «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումի աշխատանքներին, ընդունել է ֆորումին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած Չիլիի Հանրապետության խորհրդարանի փոխնախագահ տիկին Դենիսե Պասկալ Ալենդեի գլխավորած պատ...
«Հայերը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերում. 100 տարի առաջ» խորագրով ցուցահանդես ԵԽԽՎ-ում
Ապրիլի 22-ին Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակներում տեղի է ունեցել «Հայերը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերում. 100 տարի առաջ» խորագրով ցուցահանդեսի բացումը: Լուսանկարների հավաքածուն ներկայացնում է անցյալ դարասկզբի համաշխարհային մամուլի անդրադարձը հայերի մասին: Ցուցահանդեսի բ...
«Հարգելի գործընկերներ, հարգարժան հյուրեր, ֆորումի մասնակիցներ, նախ թույլ տվեք ողջունել ձեր ներկայությունն ու մասնակցությունն այս ֆորումին եւ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին: Անշուշտ, ցանկալի կլիներ, որ ցեղասպանություն երեւույթն ընդհանրապես գոյություն չունենար: Սակայն, ...

23 апреля  Председатель НС Г.Саакян,  продолжая участвовать в работе глобального форума “Против преступления геноцида”, принял прибывшую в Армению для участия в форуме делегацию парламента Республики Чили во главе с вице-спикером г-жой Денисе Паскаль Альенде.  Г.Саакян, приветствуя го...
Выставка “Армяне на первых полосах мировой прессы: 100 лет назад” в ПАСЕ
22 апреля в рамках ПАСЕ состоялось открытие выставки “Армяне на первых полосах мировой прессы: 100 лет назад”. Коллекция фотографий представляет отклики об армянах в мировой печати начала прошлого века. В открытии выставки участвовали Председатель ПАСЕ Анн Брассер, председатель Комитета министров СЕ...
“Уважаемые коллеги, многоуважаемые гости, участники форума, прежде всего позвольте приветствовать ваше присутствие на этом форуме и участие в мероприятиях к 100-й годовщине Геноцида армян. Конечно, было бы желательно, чтобы явления геноцида как такового вообще не существовало. Но, к сожалению, пока ...