Նոյեմբերի 21-22-ը Երեւանի «Փարիզ» հյուրանոցում տեղի է ունեցել  «Հանրային ֆինանսական վերահսկողության հարցում ԶԼՄ-ների եւ քաղաքացիական հասարակության ներգրավվածության տարածաշրջանային երկխոսություն» թեմայով երկօրյա համաժողով: Միջոցառումը կազմակերպվել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերո...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը հանդես է եկել ողջույնի խոսքով Երեւանում ընթացող «ԶԼՄ-ների եւ քաղաքացիական հասարակության ներգրավվածությունը  ֆինանսական վերահսկողության հարցերի շուրջ» թեմայով միջազգային կոնֆերանսում, որը կազմակերպել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցո...
Խորհրդարանն ընդունել է «ՀՀ 2019 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ պատգամավորները քննարկել են ՀՀ կառավարության հեղինակած «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ռուստամ Մախմուդյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 22-ին հրավիրված նիստում քննության է առել երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրե...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի`  ժամը 10:00-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով:   ...

Issues of Media and Civil Society in Public Finance Management Process on Regional Conference are on Agenda
On November 21-22, two-day conference on the theme ‘Regional Dialogue on Media and Civil Society Engagement in Public Financial Management was held in Yerevan Paris Hotel. The event was organized by the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) (German Federal Enterprise for Inte...
The RA NA Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan made welcoming remarks on the theme The Media and Civil Society Engagement in Financial Management in the International Forum going on in Yerevan, which organized the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) (German...
Parliament Passes Draft Law on State Budget of Republic of Armenia for 2019
On November 22, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting.The MPs debated in the second reading and completely the draft law on Making Amendments and Addendum on Provision of Officials’ Activity, Service and Social Guarantees authored by the government.The RA First Dep...
At November 22 sitting the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights moderated by Rustam Makhmudyan considered the draft law on Making Amendments and Addendum on Provision of Officials’ Activity, Service and Social Guarantees authored by the government.The De...