Բացվել է գեղանկարիչ Վլադիմիր Սիմոնյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում հոկտեմբերի 22-ին բացվել է գեղանկարիչ Վլադիմիր Սիմոնյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը, որին ներկա էին պատգամավորներ, արվեստագետներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ: Վլադիմիր Սիմոնյանը ՀՀ նկարիչների միության եւ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նկարիչների միջազգային մի...
Հոկտեմբերի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քննարկել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում բացասական եզրակացություն ստացած՝ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Երեւան քաղաքում տեղական ...
Պարզաբանումներ՝ Ազգային ժողովի կողմից քվեարկությամբ մերժված նախագծերի վերաբերյալ
Հոկտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ծովինար Վարդանյանի ու Գեւորգ Պապոյանի հրավիրած մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել եկամտային հարկին վերաբերող Ազգային ժողովի կողմից քվեարկությամբ մերժված նախագծե...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան են այցելել Երեւանի եւ Գեղարքունիքի մարզի մի խումբ դպրոցականներ
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 22-ին խորհրդարան էին այցելել մայրաքաղաքի Լեւ Տոլստոյի անվան թիվ 128 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Նրանք եղել են ԱԺ թանգարանում, օթյակից հետեւել հերթական նիստերի աշխատանքին, ծանոթացել խորհրդարանական անցուդարձին: «Բաց դասը» վարել է ՀՀ ԱԺ եվրո...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ
Հոկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամներն աշխատանքային հանդիպում են ունեցել ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ: ՀՀ Քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական եւ քրեագիտական գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը, ներկայացնելով նորաստեղծ վարչու...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինին, որոնցում ասված է. «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի եւ անձամբ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 23-26-ը աշխատանքային այցով կլինի Ստրասբուրգում` մասնակցելու Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահների եվրոպական համաժողովի աշխատանքներին:   Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմո...
Հոկտեմբերի 22-ին` ժամը 16:10-ին, 214 դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի հրավիրած մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում անդրադարձ կկատարվի եկամտային հարկի վերաբերյալ Ազգային ժողովի կողմից քվեարկությամբ մերժված նախագծերի հարցին:   ...

On October 22, in the foyer next to the RA National Assembly Session Hall the exhibition of the painter Vladimir Simonyan’s works, where the deputies, artists, representatives of the NA Staff and journalists attended.Vladimir Simonyan is a member of the RA Painters’ Union and the UNESCO Internationa...
On October 22, the RA National Assembly began the work of the regular sittings.The deputies debated the legislative initiatives on Amending the RA Criminal Procedure Code, on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Local Self-Government in the City of Yerevan, on Making Addenda to the RA Tax ...
Clarifications on the Draft Laws Denied by Voting from National Assembly
On October 22, the press conference of the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan, the RA NA deputies Tsovinar Vardanyan and Gevorg Papoyan took place, where they touched upon the draft laws denied by voting from the National Assembly concerning the income tax.Accord...
A Group of Schoolchildren of Yerevan and Gegharkunik Marz Visit Parliament in the Framework of RA NA Open Lesson Programme
On October 22, in the framework of the RA NA Open Lesson programme the pupils and teachers of Lev Tolstoy N 128 Basic School of the capital visited the parliament. They were in the NA Museum, observed the work of the regular sittings and got familiarized with the happenings.The Chair of the RA NA St...
Members of RA NA Bright Armenia Meet with Employees of Investigative Committee
On October 22, the members of the RA NA Bright Armenia Faction had a working meeting with the employees of the RA Investigative Committee.The Head of the Organizational-Analytical and Criminological General Department of Special Tasks of the Investigative Committee Artur Melikyan presented the funct...
The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan sent telegrams of condolence to the Speaker of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matvienko and the Speaker of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Vyacheslav Volodin, where it reads: “On be...
On October 23-26, the delegation led by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan will be on a working visit to take part in the works of the European Conference of Presidents of Parliament of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).The Chair of the RA NA Standing ...