Բացվել է գեղանկարիչ Վլադիմիր Սիմոնյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում հոկտեմբերի 22-ին բացվել է գեղանկարիչ Վլադիմիր Սիմոնյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը, որին ներկա էին պատգամավորներ, արվեստագետներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ: Վլադիմիր Սիմոնյանը ՀՀ նկարիչների միության եւ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նկարիչների միջազգային մի...
Հոկտեմբերի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քննարկել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում բացասական եզրակացություն ստացած՝ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Երեւան քաղաքում տեղական ...
Պարզաբանումներ՝ Ազգային ժողովի կողմից քվեարկությամբ մերժված նախագծերի վերաբերյալ
Հոկտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ծովինար Վարդանյանի ու Գեւորգ Պապոյանի հրավիրած մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել եկամտային հարկին վերաբերող Ազգային ժողովի կողմից քվեարկությամբ մերժված նախագծե...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան են այցելել Երեւանի եւ Գեղարքունիքի մարզի մի խումբ դպրոցականներ
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 22-ին խորհրդարան էին այցելել մայրաքաղաքի Լեւ Տոլստոյի անվան թիվ 128 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Նրանք եղել են ԱԺ թանգարանում, օթյակից հետեւել հերթական նիստերի աշխատանքին, ծանոթացել խորհրդարանական անցուդարձին: «Բաց դասը» վարել է ՀՀ ԱԺ եվրո...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ
Հոկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամներն աշխատանքային հանդիպում են ունեցել ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ: ՀՀ Քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական եւ քրեագիտական գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը, ներկայացնելով նորաստեղծ վարչու...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինին, որոնցում ասված է. «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի եւ անձամբ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 23-26-ը աշխատանքային այցով կլինի Ստրասբուրգում` մասնակցելու Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահների եվրոպական համաժողովի աշխատանքներին:   Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմո...
Հոկտեմբերի 22-ին` ժամը 16:10-ին, 214 դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի հրավիրած մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում անդրադարձ կկատարվի եկամտային հարկի վերաբերյալ Ազգային ժողովի կողմից քվեարկությամբ մերժված նախագծերի հարցին:   ...

Выставка работ живописца В.Симоняна в НС
22 октября в фойе зала заседаний НС открылась выставка работ живописца Владимира Симоняна, на которой присутствовали депутаты НС, деятели искусства, сотрудники аппарата парламента, журналисты.В.Симонян – член Союза художников РА и Международного союза художников ЮНЕСКО, участник многих республиканск...
22 октября Национальное Собрание начало работу очередных заседаний.  Депутаты обсудили получившие отрицательные заключения в постоянных комиссиях законодательные инициативы о внесении поправок в законы РА “О местном самоуправлении в городе Ереване”, “О воинской службе и статусе военнослужащего”...
Разъяснения по отклоненным голосованием НС проектам
22  октября состоялась пресс-конференция, созванная председателем Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Туняном, депутатами Ц.Варданян и Г.Папояном, в ходе которой были даны разъяснения по проектам о подоходном налоге, отклоненным Национальным Собранием голосованием.По Б.Туняну, пр...
В рамках программы “Открытый урок” парламент посетили школьники Еревана и Гехаркуникской области
22 октября в рамках программы “Открытый урок” парламент посетили учащиеся и учителя Ереванской основной школы N128 им. Л.Толстого. Они побывали в Музее НС, проследили за работой очередного заседания депутатов, ознакомились с парламентскими буднями.  Открытый урок провел председатель Постоянной ...
Встреча членов фракции “Просвещенная Армения” с сотрудниками Следственного комитета РА
22 октября состоялась рабочая встреча членов фракции “Просвещенная Армения” с сотрудниками Следственного комитета (СК) РА. Начальник организационно-аналитического и криминалистического главного управления СК А.Меликян, представляя функции новосозданной структуры, отметил, что они надеются на активно...
Председатель НС А.Мирзоян направил телеграммы соболезнования Председателю Совета Федерации ФС РФ В.Матвиенко и Председателю Госдумы ФС РФ В.Володину:“От имени НС РА и от себя лично прошу передать наши самые искренние соболезнования родным и семьям погибших в результате прорыва дамбы в Красноярском к...
23-26 октября делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном будет находиться с рабочим визитом в Страсбурге – для участия в работе Европейской конференции председателей ПАСЕ. В составе делегации – председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян, председатель Постоянной комиссии Н...