Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2018 թվականի մայիսի 22-24-ը Բրեստ (Բելառուսի Հանրապետություն) են գործուղվել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժ...
ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 22-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանը ներկայացրել է լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորների` ՀՀ ԿԸՀ-ի մանդատները համապատասխան թեկնածուներին տրամադրելու մասին 6-11-րդ արձանագրությունները: Ըստ այդմ «Ելք» կուսակցությունների դաշի...
Մայիսի 16-18-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել ԱՊՀ ՄԽՎ պետական շինարարության, փորձի ուսումնասիրման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 22-ին խորհրդարան են այցելել Երեւանի Նիկոլայ Գոգոլի անվան համար 35 եւ Վաղարշ Վաղարշյանի անվան համար 80 հիմնական դպրոցների աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են Ազգային ժողովի շենքում, հետեւել հերթական նիստի աշխատանքին: Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ պատգամա...
Երեւանում գտնվող Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Դեմետրիս Սիլուրիսի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ԱԺ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանի ուղեկցությամբ մայիսի 22-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել 1915թ. Հա...
Ի պատասխան ձեր ջերմ հրավերի՝ ուրախությամբ եւ մեծ հարգանքով Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակությունն իմ գլխավորությամբ գտնվում է Հայաստանում եւ բարեկամ երկրի խորհրդարանում ես այսօր ելույթ եմ ունենում: Կրկնակի ուրախություն եմ ապրում, որ մեր հայրենակիցը՝ պարոն Վարդգես Մահտեսյանը...
«Հարգելի պարոն Ազնավուր, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 94-րդ տարեդարձի առթիվ եւ ջերմությամբ հիշում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումներս Հայաստանում, Ֆրանսիայում եւ Շվեյցարիայում: Կատարողական բացառիկ արվեստի եւ հեղինակած շուրջ ութ հարյուր երգերի շնորհիվ Դուք վաղուց Ձեր ուրույն տեղն եք զբաղեցրել համաշխա...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` * Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի անձնակազմի կառավարման վարչության անձնական գործերի վարման բաժնի պետ (ծածկագիր` 1-2.1-19) ...

22 мая Национальное Собрание начало работу очередных заседаний.  Глава парламента А.Баблоян представил протоколы о передаче мандатов ЦИК РА досрочно сложивших свои полномочия депутатов соответствующим кандидатам. Депутатскую деятельность начинают А.Симонян, Г.Акопян, О.Агазарян, Г.Конджорян (“Е...
16-18 мая в Санкт-Петербурге  состоялось заседание Постоянной комиссии МПА СНГ  по изучению опыта государственного строительства и местного самоуправления, в котором принял участие заместитель председателя Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления,  местного ...
22 мая в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя ереванских базовых школ N35 им. Н.Гоголя и N80 им. В.Вагаршяна. Гости ознакомились со зданием НС, проследили за работой очередного заседания.Очередной открытый урок провела депутат НС Р.Мурадян. Она представила школьник...
Дань памяти делегации во главе с Председателем Палаты представителей Кипра – в Цицернакабердском мемориале
22 мая находящаяся в Ереване делегация во главе с Председателем Палаты представителей Республики Кипр Деметрисом Силурисом в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова и депутата НС Т.Вардапетяна посетила мемориал в Цицернакаберде. Гости возложили венок к мемориалу жертв Геноцида армян 1915 года, ц...
В своей речи перед армянскими парламентариями г-н Силурис, в частности, отметил:“Прежде всего хочу поздравить гордый армянский народ и власти Армении с 100-годовщиной независимости Первой Республики. Годовщиной, которую мы будем отмечать спустя несколько дней. Данным визитом я хочу внести посильный ...
Председатель НС А.Баблоян поздравил Шарля Азнавура с днем рождения
“Уважаемый г-н Азнавур, сердечно поздравляю Вас с 94-летием со дня рождения и с теплотой вспоминаю встречи с Вами в Армении, Франции и Швейцарии.   Благодаря уникальному исполнительскому мастерству и более 800 авторским песням Вы давно заняли особое место в мировом вокальном искусстве. В т...