Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2018 թվականի մայիսի 22-24-ը Բրեստ (Բելառուսի Հանրապետություն) են գործուղվել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժ...
ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 22-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանը ներկայացրել է լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորների` ՀՀ ԿԸՀ-ի մանդատները համապատասխան թեկնածուներին տրամադրելու մասին 6-11-րդ արձանագրությունները: Ըստ այդմ «Ելք» կուսակցությունների դաշի...
Մայիսի 16-18-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել ԱՊՀ ՄԽՎ պետական շինարարության, փորձի ուսումնասիրման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 22-ին խորհրդարան են այցելել Երեւանի Նիկոլայ Գոգոլի անվան համար 35 եւ Վաղարշ Վաղարշյանի անվան համար 80 հիմնական դպրոցների աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են Ազգային ժողովի շենքում, հետեւել հերթական նիստի աշխատանքին: Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ պատգամա...
Երեւանում գտնվող Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Դեմետրիս Սիլուրիսի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ԱԺ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանի ուղեկցությամբ մայիսի 22-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել 1915թ. Հա...
Ի պատասխան ձեր ջերմ հրավերի՝ ուրախությամբ եւ մեծ հարգանքով Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակությունն իմ գլխավորությամբ գտնվում է Հայաստանում եւ բարեկամ երկրի խորհրդարանում ես այսօր ելույթ եմ ունենում: Կրկնակի ուրախություն եմ ապրում, որ մեր հայրենակիցը՝ պարոն Վարդգես Մահտեսյանը...
«Հարգելի պարոն Ազնավուր, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 94-րդ տարեդարձի առթիվ եւ ջերմությամբ հիշում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումներս Հայաստանում, Ֆրանսիայում եւ Շվեյցարիայում: Կատարողական բացառիկ արվեստի եւ հեղինակած շուրջ ութ հարյուր երգերի շնորհիվ Դուք վաղուց Ձեր ուրույն տեղն եք զբաղեցրել համաշխա...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` * Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի անձնակազմի կառավարման վարչության անձնական գործերի վարման բաժնի պետ (ծածկագիր` 1-2.1-19) ...

On May 22, the RA National Assembly began the work of the regular sittings. The Speaker of the Parliament presented the protocols 6-11 on providing the mandates of the RA Central Electoral Commission (CEC) to the relevant candidates. As a result of that, Alen Simonyan, Hrachya Hakobyan, Hovik Aghaza...
On May 16-18, the meeting of the IPA CIS Permanent Commission on Practices of State-Building and Local Government was held in Saint Petersburg, where the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Araik Hovhannisyan ...
On May 22, within the framework of the RA NA Open Doors programme the pupils and teachers of Yerevan Nikolay Gogol N 35 and Vagharsh Vagharshyan N 80 Basic Schools visited the parliament. The guests took a tour in the National Assembly building and observed the work of the regular sitting.The RA NA ...
On May 22, the delegation led by the President of the House of the Representatives of the Republic of Cyprus Demetris Syllouris being on an official in Yerevan, accompanied by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov and the NA Member Tatshat Vardapetyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex. ...
In response to your warm invitation with joy and great respect the delegation of the House of Representatives of the Republic of Cyprus led by me is in Armenia and today I am giving a speech in the parliament of the friendly country. I am having double joy that our compatriot, Mr Vardkes Mahdessian,...
Dear Mr Aznavour,I cordially congratulate you on the occasion of your 94th birth anniversary and warmly remember my meetings with you in Armenia, France and Switzerland.Thanks to your performing unique art and about eight hundred authored songs you have your special place in the world song art long ...