Ապրիլի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 25-28-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը ապրիլի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկուն եւ ԵՄ քաղաքական պատասխանատու Անդրեա Խալուպովային: Հանդիպմանը քննարկվել ե...

On April 22, the RA NA working consultation presided over by the Deputy Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov was held. The draft decisions on amending the agenda of the ninth session of the fifth convocation of the National Assembly and on the agenda of April 25-28 NA four-day sitting...
On April 22, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan received the Head of the European Union Delegation to the Republic of Armenia Ambassador Piotr Switalski and the EU Political Officer Andrea Chalupova.At the meeting a number of i...