Ապրիլի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 25-28-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը ապրիլի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկուն եւ ԵՄ քաղաքական պատասխանատու Անդրեա Խալուպովային: Հանդիպմանը քննարկվել ե...

22 апреля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел вице-спикер НС Э.Шармазанов. Обсуждены проекты решений по повесткам дня девятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 25-28 апреля. В проект решения о повестке дня девятой сессии НС пятого созыва включено 14 вопросов и 2 ...
22 апреля председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Э.Варданян приняла главу делегации Евросоюза в РА, посла П.Свитальского и политического куратора ЕС А.Халупову.На встрече обсужден ряд вопросов, касающихся предложенного Правительством РА проекта закона РА ...