Գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը
Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 8-րդ մասի եւ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարության՝ հունիսի 21-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը, որի օրակարգում էր «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը: ՀՀ վարչապետ Կ...
«Արցախի Հանրապետությունը Եվրոպայի մաս է». Արմեն Աշոտյան
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունիսի 21-ին ընդունել է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ Դատի գրասենյակի նախաձեռնությամբ եւ հրավերով Հայաստան այցելած Բելգիայի Սենատի անդամ Յորիս Պոշետին: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը հույս է հայտնել, որ նոր ձեւավոր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Բուժաշխատողի օրվա առթիվ
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Սիրելի գործընկերներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ Բուժաշխատողի օրվա առթիվ: Բուժաշխատողի մասնագիտություն ընտրելով` դուք պատասխանատվություն եք ստանձնում ոչ միայն ձեր մասնագիտական պարտքի ու երդման առաջ, այլեւ ուրիշի կյանքի համար: Իսկ մարդիկ ձեզնից ոչ մ...

Regular Sitting of First Session of RA National Assembly Convened
According to Paragraph 8 of Article 33 of the RA Constitutional Law Rules of Procedure of the National Assembly and the RA NA Speaker Ara Babloyan's announcement on June 21, the regular sitting of the RA NA First Session was convened, and the item on approving the RA Government programme was on the ...
Armen Ashotyan: Artsakh Republic is a Part of Europe
The Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan received Joris Poschet, the member of the Belgian Senate, who visited Armenia at the initiative and invitation of the ARF Hai Dat (Armenian Cause) Committee Office. Welcoming the guest in the National Assembly, Armen Ashot...
Congratulatory Address by RA National Assembly President Ara Babloyan on Medical Worker Day
The RA NA President’s congratulatory message reads: “Dear colleagues, I warmly congratulate you on Medical Worker Day.Choosing medical worker’s profession, you assume responsibility not only towards your professional duty and oat...