Սեպտեմբերի 20-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառում, որին ներկա են եղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, Արցախի Հանրապետության նա...
Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո նախագահ, Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո վարչապետ, Արցախի Հանրապետության մեծարգո նախագահ, Վեհափառ Տեր, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մեծարգո նախագահ, հարգարժան դեսպաններ, Հայաստանի խորհրդարանի ներկայիս եւ տարբեր տարիների սիրելի պատգամավորներ, թանկագին հյուրեր...
Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Շվեյցարիա
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 24-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Բեռն: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Գեւորգ Գորգիսյանը, Շուշան Սարդարյանը եւ Շիրակ Թորոսյանը: ՀՀ ԱԺ նա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 20-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Հայաստանի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը բարձր է գնահատել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ առկա փոխգործակցության մակարդակը: Արա Բաբլոյ...
ՀՀ Գերագույն խորհրդի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի առաջինից վեցերորդ գումարումների հարգելի պատգամավորներ, դուք հրավիրվել եք սեպտեմբերի 20-ին՝ ժամը 18:00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի ունենալիք Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառմանը: Նշենք, որ միջոցառման հրավիրատոմսեր ուղ...

20 сентября в НС РА состоялось юбилейное мероприятие к 100-летию основания парламента Армении, в котором приняли участие президент РА Армен Саркисян, премьер-министр РА Никол Пашинян, Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй, президент и председатель НС  Республики Арцах, депутаты В...
Выступление Председателя НС РА Ара Баблояна на юбилейном мероприятии к 100-летию основания парламента Армении
“Глубокоуважаемый Президент Республики Армения,глубокоуважаемый Премьер-министр Республики Армения,глубокоуважаемый Президент Республики Арцах,Ваше Святейшество,глубокоуважаемый Председатель НС Республики Арцах,многоуважаемые послы,уважаемые нынешние и бывшие депутаты парламента Армении,дорогие гост...
Ара Баблоян отбывает в Швейцарию с официальным визитом
24 сентября делегация во главе с Председателем НС Ара Баблояном отбывает с двухдневным официальным визитом в Берн. В составе делегации вице-спикер НС Микаел Мелкумян, депутаты НС Армен Ашотян, Армен Рустамян, Геворк Горгисян, Шушан Сардарян и Ширак Торосян.Председатель НС встретится с председат...
20 сентября Председатель НС РА Ара Баблоян встретился с председателем парламента Республики Арцах Ашотом Гуляном.  Приветствуя гостя, глава законодательного органа Армении высоко оценил уровень взаимодействия парламентов двух армянских республик.Ара Баблоян заверил, что вопрос мирного урегулиро...