Սեպտեմբերի 20-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառում, որին ներկա են եղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, Արցախի Հանրապետության նա...
Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո նախագահ, Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո վարչապետ, Արցախի Հանրապետության մեծարգո նախագահ, Վեհափառ Տեր, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մեծարգո նախագահ, հարգարժան դեսպաններ, Հայաստանի խորհրդարանի ներկայիս եւ տարբեր տարիների սիրելի պատգամավորներ, թանկագին հյուրեր...
Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Շվեյցարիա
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 24-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Բեռն: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Գեւորգ Գորգիսյանը, Շուշան Սարդարյանը եւ Շիրակ Թորոսյանը: ՀՀ ԱԺ նա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 20-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Հայաստանի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը բարձր է գնահատել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ առկա փոխգործակցության մակարդակը: Արա Բաբլոյ...
ՀՀ Գերագույն խորհրդի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի առաջինից վեցերորդ գումարումների հարգելի պատգամավորներ, դուք հրավիրվել եք սեպտեմբերի 20-ին՝ ժամը 18:00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի ունենալիք Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառմանը: Նշենք, որ միջոցառման հրավիրատոմսեր ուղ...

On September 20, in the RA National Assembly a jubilee event dedicated to the 100th anniversary of the establishment of the Armenian Parliament, where the President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian, the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, the Catholicos of All Armen...
Distinguished President of the Republic of Armenia,Distinguished Prime Minister of the Republic of Armenia,Distinguished President of Artsakh Republic,Your Holiness,Distinguished Speaker of the National Assembly of Artsakh Republic,Honourable Ambassadors,Dear deputies of the current parliament of Ar...
Ara Babloyan is to Leave for Switzerland on an Official Visit
On September 24, the delegation headed by the RA NA President Ara Babloyan will leave for Bern on a two-day visit. The RA NA Vice President Mikayel Melkumyan, the RA NA deputies Armen Ashotyan, Armen Rustamyan, Gevorg Gorgisyan, Shushan Sardaryan and Shirak Torosyan are in the delegation.The RA NA P...
On September 20, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan met with the President of the Parliament of Artsakh Republic Ashot Ghulyan.Welcoming the guest, the Head of the legislative body of Armenia highly assessed the level of the cooperation existing between the parliaments of the two...