Քննարկվել են ծրագրային բյուջետավորման գործընթացին առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը եւ Բյուջետային գրասենյակը սեպտեմբերի 20-ին կազմակերպել էին «Ծրագրային բյուջետավորում», «Բյուջետային ծրագրերի կատարողական հիմնական ցուցանիշներ» եւ «ՀՀ բյուջետային գործընթացը» թեմաներով սեմինար, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, կա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 20-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն եւ պատասխանատվություն» խորագիրը կրող «Հայաստան-Սփյուռք» վեցերորդ համահայկական համաժողովի աշխատանքների ամփոփիչ նիստին: Համաժողովն այս տարի ան...
Երեւանում գտնվող ԱՄՆ կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակության անդամներն ու ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանը սեպտեմբերի 20-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Հյուրերը ծաղիկներ են դրել Սուրբ նահատակների հուշակոթողին եւ խոնարհումով ու լռությամբ հարգել անմեղ զոհե...
Հարգարժան փոխվարչապետ, հարգարժան նախարարներ, համաժողովի հարգելի մասնակիցներ եւ հյուրեր, սիրելի բարեկամներ, նախ ցանկանում եմ բոլորիս շնորհավորել Հայաստանի անկախության գալիք տոնի առթիվ: Խորհրդանշական է, որ այս համաժողովն անցկացվեց Հայաստանի անկախության հռչակման 26-րդ տարեդարձի նախօրյակին: Թույլ տվեք շ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Կարո Փայլանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 20-ին ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանին, ով այս օրերին Հայաստանում է «Հայաստան-Սփյուռք» վեցերորդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Հանդիպմանը ներկա էր ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Արագած Ախոյանը: Ողջունելով հյուրին Հայաստանի խորհ...
Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) աշնանային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2017 թվականի հոկտեմբերի 2-6-ը ներառյալ Անդորրա լա Վեյլա (Անդորրայի Իշխանություն) կգործուղվեն ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյան...

Issues on Programme Budget Cycle Discussed
On September 20, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs and the RA NA Budget Office organized a seminar on the themes Programme Budgeting (PB), Key Performance Indicators (KPI) of the Budget Programmes (BP) and the RA Budget Cycle , where the RA NA deputies, represent...
On September 20, in Karen Demirchyan Sports and Concert Complex the Speaker of the RA National Assembly took part in the final session of the works of the 6th Armenia-Diaspora Pan Armenian Conference with the rubric Mutual Trust, Unity and Responsibility. This year the Conference was held on the thr...
On September 20, the members of the Delegation of the House of Representatives of the U.S. Congress and the RA Extraordinary and Plenipotentiary to USA Grigor Hovhannisyan visited to Tsitsernakaberd Memorial Complex.The guests laid flowers at the Saint Martyrs’ monument and honored with bowing and s...
Speech by RA NA Speaker Ara Babloyan in 6th Armenia-Diaspora Pan Armenian Conference
Distinguished Deputy Prime Minister, Distinguished Ministers, dear participants and guests of the Conference, dear friends,First of all, I would like to congratulate all of us on upcoming Independence Day of Armenia. It is symbolic that this Conference was held on the eve of the 26th anniversary of ...
RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Receives Garo Paylan
On September 20, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received the Armenian Member of the Turkish Parliament Garo Paylan, who was in Armenia to take part in Armenia-Diaspora Sixth Forum.The RA NA former deputy Aragats Akhoyan also attended the meeting.Welcoming the guest in the Armenian Parli...