Քննարկվել են ծրագրային բյուջետավորման գործընթացին առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը եւ Բյուջետային գրասենյակը սեպտեմբերի 20-ին կազմակերպել էին «Ծրագրային բյուջետավորում», «Բյուջետային ծրագրերի կատարողական հիմնական ցուցանիշներ» եւ «ՀՀ բյուջետային գործընթացը» թեմաներով սեմինար, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, կա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 20-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն եւ պատասխանատվություն» խորագիրը կրող «Հայաստան-Սփյուռք» վեցերորդ համահայկական համաժողովի աշխատանքների ամփոփիչ նիստին: Համաժողովն այս տարի ան...
Երեւանում գտնվող ԱՄՆ կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակության անդամներն ու ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանը սեպտեմբերի 20-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Հյուրերը ծաղիկներ են դրել Սուրբ նահատակների հուշակոթողին եւ խոնարհումով ու լռությամբ հարգել անմեղ զոհե...
Հարգարժան փոխվարչապետ, հարգարժան նախարարներ, համաժողովի հարգելի մասնակիցներ եւ հյուրեր, սիրելի բարեկամներ, նախ ցանկանում եմ բոլորիս շնորհավորել Հայաստանի անկախության գալիք տոնի առթիվ: Խորհրդանշական է, որ այս համաժողովն անցկացվեց Հայաստանի անկախության հռչակման 26-րդ տարեդարձի նախօրյակին: Թույլ տվեք շ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Կարո Փայլանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 20-ին ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանին, ով այս օրերին Հայաստանում է «Հայաստան-Սփյուռք» վեցերորդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Հանդիպմանը ներկա էր ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Արագած Ախոյանը: Ողջունելով հյուրին Հայաստանի խորհ...
Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) աշնանային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2017 թվականի հոկտեմբերի 2-6-ը ներառյալ Անդորրա լա Վեյլա (Անդորրայի Իշխանություն) կգործուղվեն ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյան...

20 сентября Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и Бюджетный офис организовали семинар на темы  “Программное бюджетирование”, “Основные показатели выполнения бюджетных программ” и “Бюджетный процесс в РА”, в котором приняли участие депутаты НС, члены правительства,...
20 сентября Председатель НС А.Баблоян в СКК им. К.Демирчяна принял участие в работе заключительного заседания 6-го всеармянского форума Армения – Спюрк под девизом “Взаимное доверие, единство и ответственность”.  На заключительном заседании с обстоятельной речью выступил Председатель НС А.Бабло...
20 сентября члены находящейся в Ереване делегации Палаты представителей Конгресса США и Чрезвычайный и Полномочный посол РА в США Г.Ованнисян посетили Цицернакабердский мемориал.Гости возложили цветы к мемориалу Св.Мучеников и отдали дань уважения памяти безвинных жертв. Члены делегации побывали так...
Уважаемый вице-премьер, уважаемые министры, уважаемые участники и гости форума, дорогие друзья,прежде всего хотел бы поздравить всех нас с предстоящим праздником Независимости Армении. Символично, что этот форум проводится в канун 26-й годовщины провозглашения Независимости Армении.  Позвольте ...
Вице-спикер НС Э.Шармазанов принял К.Пайлана
20 сентября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял армянского депутата турецкого парламента К.Пайлана, находящегося в эти дни в Ереване для участия в 6-м форуме Армения – Спюрк.  На встрече присутствовал экс-депутат НС А.Ахоян.Приветствуя гостя в армянском парламенте, Э.Шармазанов высоко оценил дея...