«Ալիեւյան ռեժիմը չարիք է ոչ միայն սեփական ժողովրդի համար. 15 տարվա անդամակցությունը Եվրոպայի խորհրդում չի բարելավել Ադրբեջանում ժողովրդավարության եւ մարդու իրավունքների իրավիճակը, ավելին` այն հետընթաց է ապրում: Բոլոր հայտարարություններն Ադրբեջանում ժողովրդավարության առաջխաղացման մասին խաբեություն են...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 20-ին ընդունել է «Սուրբ Ալեքսանդր Նեւսկու անվան հասարակական հիմնադրամի» նախագահ, «Պատիվ եւ քաջություն» հիմնադրամի նախագահ, ՌԴ գրողների միության անդամ Ալեքսանդր Ռաբինովիչին: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը: Ողջունելով հյուրին՝ Էդ...

“Алиевский режим не только зло для собственного народа: 15-летнее членство в Совете Европы не улучшило положение демократии и прав человека в Азербайджане, более того, претерпевает явный регресс. Все заявления о прогрессе демократии в Азербайджане – мистификация. Деспотизму нет места в Совете Европы...
20 июня вице-спикер НС Э.Шармазанов принял председателя Общественного фонда “Св.Александр Невский”, председателя фонда “Честь и мужество”, члена СП РФ А.Рабиновича.На встрече присутствовал депутат НС А.Бабуханян.Приветствуя гостя, Э.Шармазанов высоко оценил опирающуюся на христианские ценности веков...