Ազգային ժողովի քննարկմանը ներկայացվեց ՀՀ կառավարության ծրագիրը
Ազգային ժողովը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 74-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 106-րդ հոդվածներով, հունիսի 20-ին սկսեց «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» որոշման նախագծի քննարկումը: Կառավարության ծրագրի քննարկման հարցը ընդգրկված էր հինգերորդ գումարման ԱԺ առաջին նստաշրջանի...
ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը  Սամվել Բալասանյանի նախագահությամբ հունիսի 20 -ի նիստում քննարկեց  «Սեւանա լճի մասին»  ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին»  եւ «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառու...

RA Government Programme Submitted to the Debate of the National Assembly
The National Assembly, being led by the Article 74 of the Constitution and Article 106 of the law “Rules of Procedure of the National Assembly” on June 20 began the debate of the draft law of the decision “On Approving the RA Government Programme.” The issue of the debate of the Government programme...
The NA Standing Committee on Agriculture and Environment at the June 20 sitting presided over by Samvel Balasanyan debated the RA draft laws “On Making Amendment to the RA Law on Lake Sevan” and “On Making Amendment to the RA Law on Approving the Annual and Complex Programmes of the Events for the R...