Ազգային ժողովի քննարկմանը ներկայացվեց ՀՀ կառավարության ծրագիրը
Ազգային ժողովը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 74-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 106-րդ հոդվածներով, հունիսի 20-ին սկսեց «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» որոշման նախագծի քննարկումը: Կառավարության ծրագրի քննարկման հարցը ընդգրկված էր հինգերորդ գումարման ԱԺ առաջին նստաշրջանի...
ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը  Սամվել Բալասանյանի նախագահությամբ հունիսի 20 -ի նիստում քննարկեց  «Սեւանա լճի մասին»  ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին»  եւ «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառու...

К обсуждению НС представлена программа Правительства РА
20 июня Национальное Собрание, руководствуясь  ст.74 Конституции РА и ст.101 Закона РА “Регламент НС”, начало обсуждение проекта постановления “Об одобрении программы Правительства РА”. Вопрос обсуждения программы правительства был включен в повестку дня первой сессии НС пятого созыва, а работа...
20.06.2012
На заседаниях постоянных комиссии НС
20 июня  состоялись заседания постоянных комиссий НС – по  вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по внешним сношениям,  по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, соответственно под председательством С.Баласаняна, А.Закаряна, Г.Минасяна,  которые обсудил проекты поправ...