ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը, կարեւորել միջխորհրդարանական կապերի առավել խորացումը: Ն...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2018 թ. 1-ին եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները: Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին է հանձնվել քաղաքացիների 132 նամակ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներին է հանձնվել 80, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր...

Вице-спикер НС А.Ованнисян приняла посла Казахстана в Армении
20 апреля вице-спикер НС А.Ованнисян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Казахстан в РА Т.Уразаева.В ходе встречи стороны обратились к развитию отношений между двумя странами, подчеркнули важность углубления межпарламентских связей. Отмечено успешное сотрудничество групп дружбы зак...
Общий отдел Аппарата НС представляет краткую сводку по поступившим в НС РА письмам за первый квартал 2018 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС А.Баблояну 132 письма, заместителям Председателя НС – 80 писем, депутатам НС – 317. Аппарату НС адресовано 18 писем....