Մարտի 20-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Քյուրին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: Այս համատեքստում Արտակ Զաքարյանը նշել է, որ մեծապես կա...
Ազգային ժողովի մարտի 20-ի նիստը չի կայացել քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12:00-ի դրությամբ համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս քվորում չի ապահովվել: ԱԺ փոխնախագա...
Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում հյուրընկալել են Բելգիայի դաշնային եւ Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանների պատգամավորներին
Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտ են ժամանել Բելգիայի Թագավորության դաշնային եւ Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանների պատգամավորներ Անդրե դե Բյուս դե Վարնաֆը, Էմանուել դե Բոկը եւ Պիեռ Կոմպանին: Մարտի 20-ին պատգամավորները Արցախի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Արցախի Հանրապետությ...

On March 20, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Canada to the RA John Kur. In the course of the meeting the interlocutors touched upon the upcoming parliamentary elections. In this context Artak Z...
The sitting of March 20 National Assembly was not held because of lack of a quorum. By 12:00 appropriate number of deputies was not registered. Under item 5 of Article 44 of the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which quorum was not provided. The NA Depu...
MPs of Federal and Brussels Region Parliaments of Belgium Hosted in Parliament of Artsakh Republic
At the initiative of Europe Hay Dat/Armenian Cause Committee the MPs of Federal and Brussels Region Parliament of the Kingdom of Belgium André du Bus de Warnaffe, Emanuel De Bock and Pierre Kompany arrived in Stepanakert. On March 20, the deputies accompanied by the Deputy Speaker of the National As...