Մարտի 20-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Քյուրին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: Այս համատեքստում Արտակ Զաքարյանը նշել է, որ մեծապես կա...
Ազգային ժողովի մարտի 20-ի նիստը չի կայացել քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12:00-ի դրությամբ համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս քվորում չի ապահովվել: ԱԺ փոխնախագա...
Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում հյուրընկալել են Բելգիայի դաշնային եւ Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանների պատգամավորներին
Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտ են ժամանել Բելգիայի Թագավորության դաշնային եւ Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանների պատգամավորներ Անդրե դե Բյուս դե Վարնաֆը, Էմանուել դե Բոկը եւ Պիեռ Կոմպանին: Մարտի 20-ին պատգամավորները Արցախի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Արցախի Հանրապետությ...

20 марта председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Канады в РА Джона Кюра.В ходе встречи собеседники обратились к предстоящим парламентским выборам. В этом контексте А.Закарян отметил важность проведения демократических и прозрачных выб...
20 марта заседание НС не состоялось ввиду отсутствия кворума. В 12:00 часов не зарегистрировано необходимого числа депутатов. Согласно п.5 ст.44 закона РА “Регламент НС”, регистрация депутатов продолжалась еще 3 часа. Вице-спикер НС Э.Шармазанов заявил, что заседание не состоится из-за отсутствия кв...
В парламенте Республики Арцах гостили депутаты федерального парламента Бельгии и Брюссельского регионального парламента
По инициативе Европейского бюро Ай Дата (Армянский Суд) в Степанакерт прибыли депутаты федерального парламента Бельгии и  Брюссельского регионального парламента Андрэ де Бюс де Варнаф, Эманнуэл де Бок и Пьер Компани.20 марта депутаты в сопровождении заместителя председателя НС Арцаха, руководит...