Դանիայի Թագավորությունում պաշտոնական այցով գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 19-ին այցելել է Դանիայի Արդյունաբերական կոնֆեդերացիա, որտեղ գլխավոր տնօրենի պարտականությունները կատարող Թոմաս Բուստրուպը եւ Միջազգային առեւտրի եւ շուկայի գծով տնօրեն Յենս ...
Փետրվարի 20-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի է ունեցել «Հայ-թուրքական սահմանի երկայնքով տեղակայված գյուղատնտեսական նշանակության հողերի օգտագործման կարգը, բարդությունները եւ դրանց վերացման ճանապարհները» թ...
Մխիթար Հայրապետյանն Աբովյանի տուն-թանգարանում ճանաչողական այց է անցկացրել
Գիրք նվիրելու օրվա առիթով փետրվարի 19-ին Խաչատուր Աբովյանի թանգարանում ճանաչողական այցն անցկացրել է Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը: Նախաձեռնությունը այսուհետեւ շարունակական բնույթ է կրելու, ...
Փետրվարի 21-ին՝ ժամը 10:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ՝ "Պետական գնումների համակարգի հիմնախնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները" թեմայով (օրակարգը՝ այստեղ): Հարգելի մասնակիցներ, լսումներին գրանցման...

19 февраля делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном, находящаяся в Королевстве Дании с официальным визитом,  посетила Промышленную конфедерацию Дании, где и.о.генерального директора Томас Буструп и директор по международной торговле и рынку Йенс Холст Нильсен представили членам армянск...
20 февраля Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы провела рабочее обсуждение по теме “Порядок, сложности и пути их устранения в использовании земель сельскохозяйственного значения вдоль армяно-турецкой границы”.По...
М.Айрапетян посетил Дом-музей Абовяна
19 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта М.Айрапетян посетил Дом-музей Хачатура Абовяна – в связи с Днем дарения книги.  Посетители Дома-музея имели возможность побеседовать с депутатом НС.Гостя приветствовал своими муз...