Խորհրդարանի հյուրերն էին ԵՊՀ ուսանողները, Գյումրու «Երիտասարդական պալատի» եւ «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի ներկայացուցիչները
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի18-ին  խորհրդարան էին այցելել ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները եւ դասախոսները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել  թանգարան: Նրանց հետ «Բաց դաս» է անցկացրել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»...
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանը եւ Միքայել Մելքումյանը հունիսի 18-ին ընդունել են Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի միջազգային վարչության եվրասիական երկրների հետ աշխատանքի բաժնի տնօրեն Ցյան Նայչենին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ  Հայաստանո...
Վահե Գրիգորյանն ընտրվել է ՀՀ սահմանադրական դատարանի դատավոր
Հունիսի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը  ներկայացրել է Ազգային ժողովի պատգամավոր ընտրված եւ պատգամավորի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցրած  պատգամավորի մանդատը հաջորդ թեկնածու...
Կարեւորվել է կնոջ դերի բարձրացումը հասարակական-քաղաքական կյանքում
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Մարիա Կարապետյանը,  ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Արգենտինա, Հայաստան-Ուրուգվայ բարեկամական խմբի անդամ Սոնա Ղազարյանը եւ ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հռիփսիմե Գրիգորյանը հունիսի 18-ին հանդիպել են ճանաչ...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հունիսի 18-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Հունիսի 27-28-ը ՌԴ մայրաքաղաքում տեղի է ունենալու ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հա...
Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Արմեն Չարչյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում եւ հանդիպել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են հասարակության եւ երկրի առջեւ ծա...
ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Անդրանիկ Քոչարյանը, պատվիրակության անդամներ Գեւորգ Գորգիսյանն ու Վիկտոր Ենգիբարյանը հունիսի 18-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում մանրամասներ են ներկայացրել մայիսի 31-ից հունիսի 3-ը Բրատիսլավայում տեղի ունեցած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի գարնանային նստաշրջանի վերաբերյալ: Առաջին աշ...

Гости парламента – студенты ЕГУ, представители “Молодежной палаты” Гюмри и фонда “КАЗА”
18 июня в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели факультета правоведения ЕГУ. Гости ознакомились со зданием НС, проследили за работой очередного заседания, посетили музей.Открытый урок с ними провел депутат фракции “Просвещенная Армения” Т.Симонян.Встреча прошл...
18 июня члены фракции ППА Н.Зограбян и М.Мелкумян приняли директора департамента по работе с евразийскими странами Международного отдела ЦК КП Китая Цянь Найчэня. На встрече присутствовал также Чрезвычайный и Полномочный посол КНР в Армении Тянь Эрлун.Стороны обсудили перспективы активизации отношен...
В.Григорян избран судьей КС РА
18 июня Национальное Собрание начало работу очередных заседаний.После рассмотрения ряда процедурных вопросов парламент, согласно Регламенту НС, приступил к вопросу избрания судьи Конституционного Суда (КС) РА. Председатель НС А.Мирзоян сообщил, что Президент РА выдвинул на это должность кандидатуру ...
Подчеркнута важность повышения роли женщин в общественно-политической жизни
18 июня член Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам М.Карапетян, член парламенсткой группы дружбы Армения – Аргентина, Армения – Уругвай С.Казарян и член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Р.Григорян встретились с находящимися в РА с ознакомительным визи...
18 июня руководитель фракции “Просвещенная Армения” Э.Марукян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в РА С.Копыркиным.  27-28 июня в столице РФ состоится очередное заседание Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ, в котором примет участие также Э.Марук...
В.Энфиаджян встретился с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым
Вице-спикер НС В.Энфиаджян в сопровождении исполнительного директора медицинского центра “Измирлян” А.Чарчяна встретился в Первопрестольном Св.Эчмиадзине с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым. В ходе встречи собеседники обратились к ряду вставших перед обществом и страной пробл...
18 июня глава делегации НС РА в ПА НАТО А.Кочарян, члены делегации Г.Горгисян и В.Енгибарян  представили на созванной пресс-конференции работу весенней сессии ПА НАТО,  состоявшейся с 31 мая по 3 июня в Братиславе.В первый рабочий день руководитель и члены делегации приняли участие в засед...