Խորհրդարանի հյուրերն էին ԵՊՀ ուսանողները, Գյումրու «Երիտասարդական պալատի» եւ «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի ներկայացուցիչները
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի18-ին  խորհրդարան էին այցելել ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները եւ դասախոսները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել  թանգարան: Նրանց հետ «Բաց դաս» է անցկացրել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»...
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանը եւ Միքայել Մելքումյանը հունիսի 18-ին ընդունել են Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի միջազգային վարչության եվրասիական երկրների հետ աշխատանքի բաժնի տնօրեն Ցյան Նայչենին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ  Հայաստանո...
Վահե Գրիգորյանն ընտրվել է ՀՀ սահմանադրական դատարանի դատավոր
Հունիսի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը  ներկայացրել է Ազգային ժողովի պատգամավոր ընտրված եւ պատգամավորի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցրած  պատգամավորի մանդատը հաջորդ թեկնածու...
Կարեւորվել է կնոջ դերի բարձրացումը հասարակական-քաղաքական կյանքում
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Մարիա Կարապետյանը,  ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Արգենտինա, Հայաստան-Ուրուգվայ բարեկամական խմբի անդամ Սոնա Ղազարյանը եւ ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հռիփսիմե Գրիգորյանը հունիսի 18-ին հանդիպել են ճանաչ...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հունիսի 18-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Հունիսի 27-28-ը ՌԴ մայրաքաղաքում տեղի է ունենալու ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հա...
Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Արմեն Չարչյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում եւ հանդիպել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են հասարակության եւ երկրի առջեւ ծա...
ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Անդրանիկ Քոչարյանը, պատվիրակության անդամներ Գեւորգ Գորգիսյանն ու Վիկտոր Ենգիբարյանը հունիսի 18-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում մանրամասներ են ներկայացրել մայիսի 31-ից հունիսի 3-ը Բրատիսլավայում տեղի ունեցած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի գարնանային նստաշրջանի վերաբերյալ: Առաջին աշ...

YSU Students, Representatives of Gyumri Youth Palace and CASA Foundation – Guests of Parliament
On June 18, within the framework of the Open Doors programme the students and lecturers of YSU Faculty of Law visited the parliament. The guests took a tour in the parliament building, observed the work of the regular sitting of the National Assembly and visited the museum.The deputy of the RA NA Br...
On June 18, the members of the RA NA Prosperous Armenia Faction Naira Zohrabyan and Mikayel Melkumyan received the Director of the International Division of the Department of the Eurasian Countries of the Central Committee of the Communist Party of China. The Ambassador Extraordinary and Plenipotent...
Vahe Grigoryan Elected RA Constitutional Court Judge
On June 18, the RA National Assembly began the work of the regular sittings. The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan informed that the Central Electoral Commission (CEC) presented the Protocol 3 on providing to the next candidate the mandate of the deputy who was elected deputy of the National Assembly an...
Rise of Woman’s Role in Public-Political Life Highlighted
On June 18, the member of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Maria Karapetyan, the member of the RA NA Armenia-Argentina, Armenia-Uruguay Friendship Group Sona Ghazaryan and the member of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Hripsime Grigoryan m...
Head of NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan Meets with RF Ambassador to RA Sergey Kopirkin
On June 18, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the RA Sergey Kopirkin.On June 27-28, in the capital of the RF the regular sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA Nation...
Vahe Enfiajyan Meets with His Holiness Karekin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians
The RA NA Vice President Vahe Enfiajyan accompanied with the Executive Director of Izmirlian Medical Center Armen Charchyan was hosted in Mother See of Holy Etchmiadzin and met with His Holiness Karekin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians. During the meeting the interlocutors t...
At June 18 press conference, the members of the RA NA Delegation to NATO PA Andranik Kocharyan, members of the Delegation Gevorg Gorgisyan and Viktor Yengibaryan presented details on the NATO PA Spring Session in Bratislava from May 31 to June 3.On the first working day the Head and the members of t...