ԱՄՆ կոնգրեսականները հարգանքի տուրք են մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
Հայաստան այցելած ԱՄՆ կոնգրեսականները ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամներ Գայանե Աբրահամյանի եւ Հովհաննես Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 17-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր: Ներկայացուցիչների պալատի ժողովրդավարական գործընկե...
ԱԺ նախագահն ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականների
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 17-ին ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականների ներկայացուցչական  պատվիրակությանը, որի կազմում են եղել թե՛ դեմոկրատներ, թե՛ հանրապետականներ: Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում` օրենսդիր մարմնի ղեկավարը բարձր է գնահատել միջխորհրդարանական կապերի դերն ինչպ...
Ապրիլի 17-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները  հարցեր են ուղղել ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանին, որը նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ  պատգամավորների քննարկմանն էր ներկայացրել  «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» ՀՀ օրե...
Կրթության ոլորտի հիմնախնդիրներն են քննարկվել ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 17-ին խորհրդարան են այցելել Հյուսիսային համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները: Նրանց ուղեկցել են  համալսարանի հիմնադիր ռեկտոր Բորիս Մակիչյանը, բուհի գիտական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար, փիլիսոփայական գիտությունների դոկտոր Գրիգոր Ասա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 18-20-ը կգտնվի Սանկտ Պետերբուրգում՝ մասնակցելու ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ 49-րդ լիագումար նիստերին, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, պաշտպանության եւ անվտանգության, իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերին, ...

Конгрессмены США отдали дань уважения на Цицернакабердском мемориале
17 апреля посетившие Армению конгрессмены США в сопровождении депутатов НС, членов группы дружбы Армения – США Г.Абраамян и О.Ованнисяна побывали на мемориале Геноцида армян 1915 года в Цицернакаберде.   Конгрессмены, члены Комиссии демократического партнерства Палаты представителей, возло...
Председатель НС принял конгрессменов США
17 апреля Председатель НС А.Мирзоян принял представительную делегацию конгрессменов США, в составе которой были и демократы, и республиканцы.  Приветствуя гостей в НС, глава законодательного органа высоко оценил роль межпарламентских связей как на двустороннем, так и на уровне международных стр...
Парламент на очередном заседании продолжил дебаты по структуре Правительства
17 апреля Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний. Депутаты обратились с вопросами к министру юстиции РА А.Зейналяну, представившему на предыдущем заседании пакет проектов в первом чтении о внесении изменений и дополнений в законы РА  “О структуре и деятельности Правительств...
Проблемы образовательной сферы обсуждены на встрече со студентами
17 апреля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели факультета правоведения Северного университета – в сопровождении ректора Б.Макичяна и руководителя центра научных исследований вуза, доктора философских наук Г.Асатряна. Гости ознакомились со зданием парламента...
Делегация во главе с А.Мирзояном отбывает в Санкт-Петербург
18-20 апреля делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном будет находиться в Санкт-Петербурге – для  участия в заседании Совета МПА СНГ и  49-м пленарном заседании  Ассамблеи, заседаниях постоянных комиссий по политическим вопросам и международному сотрудничеству, обороне и безоп...