ԱՄՆ կոնգրեսականները հարգանքի տուրք են մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
Հայաստան այցելած ԱՄՆ կոնգրեսականները ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամներ Գայանե Աբրահամյանի եւ Հովհաննես Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 17-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր: Ներկայացուցիչների պալատի ժողովրդավարական գործընկե...
ԱԺ նախագահն ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականների
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 17-ին ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականների ներկայացուցչական  պատվիրակությանը, որի կազմում են եղել թե՛ դեմոկրատներ, թե՛ հանրապետականներ: Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում` օրենսդիր մարմնի ղեկավարը բարձր է գնահատել միջխորհրդարանական կապերի դերն ինչպ...
Ապրիլի 17-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները  հարցեր են ուղղել ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանին, որը նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ  պատգամավորների քննարկմանն էր ներկայացրել  «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» ՀՀ օրե...
Կրթության ոլորտի հիմնախնդիրներն են քննարկվել ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 17-ին խորհրդարան են այցելել Հյուսիսային համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները: Նրանց ուղեկցել են  համալսարանի հիմնադիր ռեկտոր Բորիս Մակիչյանը, բուհի գիտական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար, փիլիսոփայական գիտությունների դոկտոր Գրիգոր Ասա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 18-20-ը կգտնվի Սանկտ Պետերբուրգում՝ մասնակցելու ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ 49-րդ լիագումար նիստերին, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, պաշտպանության եւ անվտանգության, իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերին, ...

On April 17, the U.S. Congressional Delegation that visited Armenia accompanied by the RA NA deputies, the members of Armenia-USA Friendship Group Gayane Abrahamyan and Hovhannes Hovhannisyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of 1915 Armenian Genocide victims.The Congress members of the House...
NA Speaker Receives U.S. Congressional Delegation
On April 17, the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the U.S. Congressional Delegation, including Democrats and Republicans. Welcoming the guests in the National Assembly the Head of the legislative body highly assessed the role of the inter-parliamentary relations at bilate...
On April 13, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings. The MPs addressed their questions to the RA Minister of Justice Artak Zeynalyan, who on the previous day presented for the deputies’ debate the package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the RA Law o...
Problems of Education Sphere Discussed with Students during Meeting
On April 17, within the framework of the RA NA Open Doors programme the students of the Faculty of Law of the Northern University visited the parliament. The Founder-Chancellor Boris Makichyan, the Head of the Centre for Scientific Studies of the University, Doctor of Sciences (in Philosophy) Grigor...
The delegation led by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan will be in Saint Petersburg on April 18-20 to take part in the IPA CIS Council and the IPA CIS 49th Plenary sittings and the sittings of the Permanent Commissions on Political Issues and International Cooperation, on Defence and Security Issues...