Նոյեմբերի 15-ի նիստում Ազգային ժողովը շարունակել է «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը: Երկրի գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթի վերաբերյալ տեսակետներ ու առաջարկներ են ներկայացրել պատգամավորները, արտահերթ ելույթներ են ունեցել Կառավարության ներկայացուցիչները: ՀՀ բարձր տեխնոլոգ...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը մանրամասներ է ներկայացրել կատարած այցերի վերաբերյալ
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը նոյեմբերի 15-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում մանրամասներ է ներկայացրել Չեխիա, Ուկրաինա  եւ Շվեդիա կատարած այցերի վերաբերյալ: Պատգամավորը նշել է, որ հոկտեմբերի 13-ից 15-ը  մասնակցել է Պրահայում  կայացած «Ֆորում 2000» հայտնի համաժողովին, որը...
Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Հայաստանի մի շարք ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ: Երեւանի իրավատնտեսագիտական եւ կառավարման քոլեջի ուսանողների ու դասախոսների հետ հանդիպել  եւ «Բաց դաս» է անցկացրել  ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը: Հա...

At November 15 sitting, the National Assembly continued the debate of the draft law on the RA State Budget for 2020.The MPs presented viewpoints and recommendations on the basic financial document of the country and the representatives of the government delivered speeches.The RA Minister of High-Tec...
RA NA Deputy Gayane Abrahamyan Presents Details on Her Visits
On November 15, at the press conference the deputy of the RA NA My Step Gayane Abrahamyan presented details about her visits to the Czech Republic, Ukraine and Sweden.The MP noted that on October 13-15 she took part in Forum 2000 well-known Conference held in Prague which was dedicated to the 30th a...
On November 15, representatives of a number of Armenia’s educational institutions visited the RA National Assembly. The deputy of the RA NA My Step Faction Gevorg Papoyan met with the students and lecturers of Yerevan Juridical-Economic and Administration College and conducted the Open Lesson. Durin...