Նոյեմբերի 15-ի նիստում Ազգային ժողովը շարունակել է «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը: Երկրի գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթի վերաբերյալ տեսակետներ ու առաջարկներ են ներկայացրել պատգամավորները, արտահերթ ելույթներ են ունեցել Կառավարության ներկայացուցիչները: ՀՀ բարձր տեխնոլոգ...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը մանրամասներ է ներկայացրել կատարած այցերի վերաբերյալ
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը նոյեմբերի 15-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում մանրամասներ է ներկայացրել Չեխիա, Ուկրաինա  եւ Շվեդիա կատարած այցերի վերաբերյալ: Պատգամավորը նշել է, որ հոկտեմբերի 13-ից 15-ը  մասնակցել է Պրահայում  կայացած «Ֆորում 2000» հայտնի համաժողովին, որը...
Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Հայաստանի մի շարք ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ: Երեւանի իրավատնտեսագիտական եւ կառավարման քոլեջի ուսանողների ու դասախոսների հետ հանդիպել  եւ «Բաց դաս» է անցկացրել  ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը: Հա...

15 ноября Национальное Собрание продолжило дебаты по проекту закона “О Государственном бюджете РА на 2020 г.” и ряду других проектов.По повестке заседания обстоятельно выступили министр высокотехнологической промышленности РА А.Аршакян,  министр окружающей среды РА Э.Григорян, министр МЧС РА Ф....
Депутат НС Г.Абраамян представила подробности своих визитов
15 ноября депутат фракции “Мой шаг” Г.Абраамян на созванной пресс-конференции представила подробности своих визитов  в Чехию, Украину и Швецию.  Депутат сообщила, что 13-15 ноября участвовала в состоявшемся в Праге “Форуме-2000”, посвященном 30-летию революции в Чехии. По ее мнению, форум ...
15 ноября НС посетили представители ряда учебных заведений.Со студентами Ереванского  колледжа  права, экономики и управления встретился и провел открытый урок депутат фракции “Мой шаг” Г.Папоян.В ходе встречи состоялся обмен мнениями вокруг реформ системы образования. Депутат обратился к ...