Հուլիսի 15-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց Լատվիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղարի տեղակալ, քաղաքական հարցերով տնօրեն Էդուարդս Ստրիպրայսի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Զրուցակիցները քննարկեցին երկկողմ հետ...
Հուլիսի 15-ին Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Թեւան Պողոսյանը, խմբի անդամներ Կարինե Աճեմյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Լյուդմիլա Սարգսյանը, Միքայել Մելքումյանը, Արծվիկ Մինասյանը եւ Լեւոն Դոխոլյանը մանրամասներ ներկայացրին հուլիսի 6-12-ը Միջխորհրդարանական միությունում բրիտանական խմբի նախագա...

15 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с членами делегации, возглавляемой заместителем госсекретаря МИД Латвийской Республики, директором по политическим вопросам Э.Стрипрайсом. Собеседники обсудили вопросы, представляющие двусторонний интерес, под...
15 июля руководитель  группы дружбы Армения – Великобритания Т.Погосян, члены группы К.Аджемян, Р.Мурадян, Л.Саркисян, М.Мелкумян, А.Минасян и Л.Дохолян на созванной пресс-конференции представили подробности визита 6-12 июля в Лондон по приглашению председателя британской группы дружбы в Межпар...