Ապրիլի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովում աշխատանքն է սկսել ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեի համատեղ նիստը, որին մասնակցում էին երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությո...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ԱԺ Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը, ապրիլի 14-ին Պոզնան քաղաքում հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Սեյմի փոխնախագահ Ռիչարդ Տերլեցկու հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Սեյմի փոխն...

On April 15, in the RA National Assembly the joint sitting of RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs and RF FA FC Committee on Defense and Security began its work, where representatives of the defense institutions, security services, the RA Ministry of Foreign Af...
On April 14, the Delegation, composed of the Head of RA NA deputy, the NA Armenia-Poland Friendship Group Hovhannes Sahakyan, and led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov met with the Vice-Marshal of the Sejm of the Republic of Poland Ryszard Terlecki in the city of Poznań.Welcoming t...