Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը: Արարատ Միրզոյանը, ողջունելով հյուրերին Ազգային ...
Հանդիպում ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ
Փետրվարի 15-ին ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են  Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակության հետ: ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունից հանդիպմանը մ...
Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին: Խորհրդարանի նախագահը, կարեւորելով հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների  ներկա մակարդակը, ընդգծել է, որ դրանց հիմքում  նաեւ երկու ժողովուրդների միջեւ պատմամշակո...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գծով գրասենյակի ղեկավար Ռոզարիա Պուլյիզիին: Ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ ՆԱՏՕ-ի հետ փոխգործակցությունը Հայաստանի արտաք...
Փետրվարի 15-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ի դեմս նախագահող Բաբկեն Թունյանի եւ փոքր ու միջին ձեռնարկատերերի շահերը ներկայացնող յոթ հասարակական կառույցների ներկայացուցիչների միջեւ ստորագրվել է հանձնաժողովին կից ՓՄՁ երկխոսության հարթակ ստեղծելու մասին համագործակցության հուշագիր: Հանձնաժ...
Քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավար Ռոզարիա Պուլյիզիի գլխավորած պատվիրակությանը: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր՝ վերահաստատ...
Փետրվարի 15-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը ներկայացրել է «ՀՀ Ազգային ժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի արտահերթ ընտրությունների մասին» կենտրոնական ընտրակ...
Արարատ Միրզոյանն ու Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Ողջունելով դեսպանին` Արարատ Միրզոյանը փաստել է, որ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները զարգանում են դինամիկ եւ բովանդակալից: Օրե...
ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի պատվիրակությանն ընդունել են ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
Փետրվարի 15-ին ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը եւ հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

А.Мирзоян принял делегацию во главе с Л.Калашниковым
15 февраля Председатель НС А.Мирзоян принял делегацию во главе с председателем Комитета ГД ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Калашниковым.     А.Мирзоян, приветствуя гостей в НС, заверил, что новоизбранный парламент заинтересован в наиболь...
Встреча с представителями фракций НС
15 февраля представители фракций НС встретились с делегацией во главе с председателем Комитета Госдумы ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Калашниковым. От фракции  “Мой шаг” встретились депутаты Л.Макунц, Р.Рубинян, В.Акопян, А.Памбухчян, В.Ованнисян, Н.М...
А.Мирзоян принял посла Франции в Армении
15 февраля   Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Франции в Армении Жонатана Лакота. Председатель НС, подчеркнув важность нынешнего уровня армяно-французских отношений, особо выделил, что в их основе – многовековые историко-культурные связи и наличие армянско...
Р.Рубинян: “Армения продолжит взаимодействие с НАТО в существующих форматах”
15 февраля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян принял руководителя офиса связи НАТО на Южном Кавказе Розарию Пульизи.Приветствуя гостью в НС, Р.Рубинян отметил, что сотрудничество с НАТО – среди  внешнеполитических приоритетов и Армения продолжит взаимодействие с НАТ...
15 февраля между Постоянной комиссией НС по экономическим вопросам в лице председательствующего Б.Туняна и представителями 7 общественных структур, выражающих интересы малого и среднего предпринимательства (МСП), подписан Меморандум о сотрудничестве по созданию платформы диалога с МСП. Председатель ...
Обсуждены вопросы сотрудничества Армения – НАТО
15 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян принял делегацию офиса связи НАТО на Южном Кавказе во главе с Розарией Пульизи.    Собеседники обсудили вопросы сотрудничества Армения – НАТО, подтвердив взаимную готовность к реализации н...
15 февраля  на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Т.Мукучян представил сообщение комиссии “О внеочередных выборах НС РА 9 декабря 2018 г.”.   Т.Мукучян проинформир...
А.Мирзоян и посол Германии в РА обсудили повестку двустороннего сотрудничества
15 февраля Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла ФРГ в РА Бернхарда Матиаса Кисслера.Приветствуя посла, А.Мирзоян констатировал динамичное и содержательное развитие отношений между двумя странами. Глава законодательного органа отметил, что Армения придает важность углуб...
Делегация Госдумы ФС РФ принята в постоянной комиссии НС
15 февраля председатель Постоянной комиссии НС по региональным вопросам и евразийской интеграции М.Мелкумян и члены комиссии встретились с делегацией Госдумы ФС РФ во главе с председателем Комитета по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Калашниковым.   Приветс...