Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը: Արարատ Միրզոյանը, ողջունելով հյուրերին Ազգային ...
Հանդիպում ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ
Փետրվարի 15-ին ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են  Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակության հետ: ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունից հանդիպմանը մ...
Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին: Խորհրդարանի նախագահը, կարեւորելով հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների  ներկա մակարդակը, ընդգծել է, որ դրանց հիմքում  նաեւ երկու ժողովուրդների միջեւ պատմամշակո...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գծով գրասենյակի ղեկավար Ռոզարիա Պուլյիզիին: Ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ ՆԱՏՕ-ի հետ փոխգործակցությունը Հայաստանի արտաք...
Փետրվարի 15-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ի դեմս նախագահող Բաբկեն Թունյանի եւ փոքր ու միջին ձեռնարկատերերի շահերը ներկայացնող յոթ հասարակական կառույցների ներկայացուցիչների միջեւ ստորագրվել է հանձնաժողովին կից ՓՄՁ երկխոսության հարթակ ստեղծելու մասին համագործակցության հուշագիր: Հանձնաժ...
Քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավար Ռոզարիա Պուլյիզիի գլխավորած պատվիրակությանը: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր՝ վերահաստատ...
Փետրվարի 15-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը ներկայացրել է «ՀՀ Ազգային ժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի արտահերթ ընտրությունների մասին» կենտրոնական ընտրակ...
Արարատ Միրզոյանն ու Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 15-ին ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Ողջունելով դեսպանին` Արարատ Միրզոյանը փաստել է, որ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները զարգանում են դինամիկ եւ բովանդակալից: Օրե...
ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի պատվիրակությանն ընդունել են ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
Փետրվարի 15-ին ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը եւ հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

On February 15, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the delegation led by the Chair of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Leonid Kalashnikov.Welcoming the gue...
Meeting with Representatives of RA NA Factions
On February 15, the representatives of the RA NA Factions met with the delegation led by the Chair of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Leonid Kalashnikov. From My Step faction the Head of...
Ararat Mirzoyan Receives Ambassador of France to Armenia
On February 15, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of France to Armenia Jonathan LacĂ´te. Highlighting the current level of the Armenian-French relations the President of the Parliament has underlined tha...
On February 15, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan received the delegation led by the Head of the NATO Liaison Office in the South Caucasus Rosaria Puglisi.Welcoming the guest in the RA National Assembly, the Committee Chair has noted that the cooperation w...
On February 15, a Memorandum of Cooperation on Creating Dialogue Platform of the Small and Medium Entrepreneurship (SME) adjunct to the NA Standing Committee on Economic Affairs was signed on behalf of the Committee Chair Babken Tunyan and the representatives of seven NGOs representing Small and Med...
Issues on Armenia-NATO Cooperation Discussed
On February 15, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan received the delegation led by the Head of the NATO Liaison Office in the South Caucasus  Rosaria Puglisi. The interlocutors discussed issues on Armenia-NATO cooperation, reaffirming the bilater...
On February 15, at the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan the Chairman of the Central Electoral Commission Tigran Mukuchyan presented the report on the activity of the Central Electoral Commission (CEC) on Extraordinary El...
Ararat Mirzoyan and Ambassador of Germany to Armenia Discuss Agenda of Bilateral Cooperation
On February 15, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Armenia Bernhard Matthias Kiesler.Welcoming the Ambassador, Ararat Mirzoyan has documented that the relations between the two coun...
Delegation of RF FA State Duma Received at RA NA Standing Committee
On February 15, the Chair of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan and the members of the Committee met with the delegation led by the Chair of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots of the State Duma of the Federal...