Գալուստ Սահակյանը մասնակցել է ՀՊՄՀ հոգաբարձուների խորհրդի հիմնադիր նիստին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մայիսի 14-ին մասնակցել է Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի հիմնադիր նիստին: Խորհրդի նիստը վարել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանը: Օրակարգում ընդգրկված է եղել ՀՊՄՀ հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի ընտրության հարցը եւ հա...
14.05.2016
Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Եվրոպական խորհրդարանի իսպանացի պատգամավոր Խավիեր Նարտը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարինե Աճեմյանի ուղեկցությամբ մայիսի 14-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Եվրախորհրդարանի պատգամավորը ծաղիկներ է դրել 1915 թ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ լռությամ...

Galust Sahakyan Takes Part in Founding Meeting of ASPU Board of Trustees
On May 14, the RA NA Speaker Galust Sahakyan took part in the Founding Meeting of the Board of Trustees of Armenian State Pedagogical University (ASPU).The RA Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan conducted the Board Meeting. The item of the election of the President of the ASPU Board of...
14.05.2016
Member of European Parliament Visits Armenian Genocide Memorial Complex
On May 14 the Spanish Member of the European Parliament Javier Nart visited Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex accompanied by the RA NA deputy Karine Atshemyan.The Member of the European Parliament laid flowers at the monument eternalizing the memory of 1915 Armenian Genocide victims...