Փետրվարի 14-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից ստեղծված Ռուսաստանի Դաշնության մարզերի հետ համագործակցության հարցերի ենթահանձնաժողովի  անդրանիկ նիստը: Ընդգծելով նման ձեւաչափով իրականացվելիք աշխատանքների կարեւորությունն ու անհրաժեշտու...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը կհրավիրի խորհրդարանական լսումներ
Փետրվարի 14-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ գումարել է արտահերթ նիստ: Հանձնաժողովը որոշել է փետրվարի 25-ին` ժամը 10:30-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում հրավիրել խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիր...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 15:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Կոպենհագեն
Փետրվարի 17-20-ը պաշտոնական այցով Կոնպենհագեն (Դանիայի Թագավորություն) կգործուղվի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Հերիքնազ Տիգրանյանը, Գեւորգ Պապոյանը, Գայանե Աբրահամյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությ...
Տեղի կունենա Ռուսաստանի Դաշնության մարզերի հետ համագործակցության հարցերի ենթահանձնաժողովի նիստը
Փետրվարի 14-ին՝ ժամը 15:00-ին, ԱԺ 214 սենյակում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից ստեղծված Ռուսաստանի Դաշնության մարզերի հետ համագործակցության հարցերի ենթահանձնաժողովի նիստը: ...

14 февраля состоялось первое заседание подкомиссии по сотрудничеству с областями РФ, созданной при Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции.По повестке заседания обстоятельно выступил председатель подкомиссии В.Акопян, подчеркнувший важность и необходимость работ в да...
Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам созывает парламентские слушания
14 февраля Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам созвала внеочередное заседание под председательством В.Варданяна.Комиссия решила созвать 25 февраля, в 10:30 часов, в зале заседаний НС парламентские слушания – для обсуждения пакета проектов о внесении изменений и дополнений в Су...
17-20 февраля состоится официальный визит делегации во главе с Председателем НС А.Мирзояном  в Копенгаген (Королевство Дании). В составе делегации депутаты НС Э.Тигранян, Г.Папоян, Г.Абраамян (“Мой шаг”), Г.Багдасарян (“Лусавор Айастан”) и Н.Арустамян (ППА).    ...