Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԱՀԿ ԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ հուլիսի 6-12-ը Բեռլինում մասնակցել է ԽՎ տարեկան ամփոփիչ նստաշրջանի աշխատանքներին: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Լենա Նազարյանը, Տիգր...
Հուլիսի 13-ին ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով ստեղծված խորհրդարանական աշխատանքային խումբը գումարել է հինգերորդ նիստը, որին մասնակցել են նաեւ ՀՀ վարչապետին առընթեր գործող ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների հանձնաժողովի ղեկավար, ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը, հանձնաժողովի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանը եւ Վահան Հարությունյանը, հուլիսի 13-ին մասնակցել է Լեհաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 550-ամյակին նվիրված պաշտոնական նիստին: Ելույթով հանդես է եկել Լեհաստանի Սեյմի նախագահ Մարեկ Կ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Եգիպտոս բարեկամական խմբի ղեկավարը հանդիպել է ՀՀ-ում Եգիպտոսի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Եգիպտոս բարեկամական խմբի ղեկավար Խոսրով Հարությունյանը հուլիսի 13-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիի հետ՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտման կապակցությամբ։ Խոսրով Հարությունյանը բարձր է գնահատել դեսպ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանը եւ Վահան Հարությունյանը, հուլիսի 12-ին Վարշավայում մասնակցել է Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների խորհրդարանների ղեկավարների երրորդ գագաթաժողովին: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահի գլխա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 13-ին ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Կողմերը կարեւորել են միջխորհրդարանական փոխգործակցությ...
Միջազգային հարկային համագործակցությանը նվիրված տարածաշրջանային միջոցառմանը մասնակցելու համար 2018 թվականի հուլիսի 16-19-ը ներառյալ Թբիլիսի (Վրաստան) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը: ...
Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Բելառուսի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստանի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հուլիսի 12-ին Վարշավայում հանդիպել է Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի տեղակալ, միջխորհրդարանական հանձնաժողո...

Делегация НС РА на годичной сессии ПА ОБСЕ
6-12 июля делегация НС РА во главе с Э.Нагдалян принимала участие в работе годичной сессии ПА ОБСЕ  в Берлине. В составе делегации – депутаты НС Л.Назарян, Т.Уриханян, А.Сагателян и К.Бекарян. Члены парламентской делегации в ходе сессии активно работали, выступали, представляли дельные предложе...
13 июля парламентская рабочая группа по реформам Избирательного кодекса (ИК) созвала пятое заседание, в котором участвовали также руководитель действующей при премьер-министре РА комиссии, первый заместитель премьера А.Мирзоян, секретарь комиссии Д.Иоаннисян и член комиссии А.Есаян. По повестке засе...
Делегация НС приняла участие в официальном заседании к 550-летию основания парламента Польши
13 июля возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым делегация, в составе которой депутаты НС Э.Марукян и В.Арутюнян, приняла участие в официальном заседании к 550-летию основания парламента Польши. С речью выступил председатель Сейма Польши М.Кухциньский.  На мероприятии присутствовал также Ч...
Руководитель парламентской группы дружбы Армения – Египет встретился с послом Египта в РА
13 июля руководитель парламентской группы дружбы Армения – Египет Х.Арутюнян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Арабской Республики Египет (АРЕ) в Армении Тареком Ибрагимом Мухаммадом Маати – в связи с завершением его дипломатической миссии.    Х.Арутюнян  высоко оцен...
Э.Шармазанов: “Насилие и оружие никогда не могут решить проблем человечества”
12 июля  возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым делегация, в составе которой депутаты НС Э.Марукян и В.Арутюнян, приняла участие в Варшаве в третьей Ассамблее глав парламентов стран Центральной и Восточной Европы. Делегацию НС РА встретили председатель Сената Польши С.Карчевский и предсе...
А.Ованнисян приняла посла Египта в Армении
13 июля вице-спикер НС А.Ованнисян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Арабской Республики Египет в Армении Тарека Ибрагима Мухаммада Маати – в связи с завершением дипломатической миссии.  Стороны подчеркнули важность развития межпарламентского взаимодействия, содействующего еще большему...
Э.Шармазанов встретился с вице-спикером Палаты представителей парламента Беларуси
13 июля вице-спикер НС, сопредседатель Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между НС РА и НС РБ Э.Шармазанов встретился с вице-спикером Палаты представителей парламента Беларуси, сопредседателем МПК Б.Пирштуком.В ходе встречи стороны обсудили вопросы армяно-белорусского парламентского с...