ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի եւ ԱՄՆ ՄԶԳի հետ համատեղ Սեւան քաղաքում հունիսի 13-ին կազմակերպել էր «Սեւանա լիճ՝ հիմնախնդիրներ եւ լուծումներ» թեմայով աշխատանքային խորհրդակցությո...
Հունիսի 13-ին ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության մի խումբ պատգամավորների նախաձեռնությամբ խորհրդարանում քննարկվել է «Փաստաբանության մասին» ՀՀ օրենքում  փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրեր առաջ առաջին ընթերցմամբ ընդունված նախագիծը, որը հեղինակել է ՀՀ Կառավարությունը:  ԱԺ մարդ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը նախագահի տեղակալ Արտակ Մանուկյանի նախագահությամբ,  հունիսի 13-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Սպառողական կրեդիտավորման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փաթեթը, որը ներկայացրել է...
Հայաստանում Մեքսիկայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին ընդունել են Լենա Նազարյանը եւ բարեկամական խմբի անդամները
Հունիսի 13-ին ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանն ընդունել է Հայաստանում Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նորմա Բերտա Պենսադո Մորենոյին: Դեսպանը գոհունակությամբ է նշել այն հանգամանքը, որ երկու երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր երկկողմ կապերը հաջող...
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՍԴ դատավորի թեկնածուի հետ
Հանրապետության նախագահի կողմից առաջադրված ՀՀ Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հետ հունիսի 13-ին հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամները: Թեկնածուն ներկայացրել է իր կենսագրությունը, մանրամասնել պատկերացումները՝ ՍԴ դատավորի գործունեության վերաբերյալ: Վահե Գրիգորյանը...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի հետ
Հունիսի 12-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագ: Պատվիրակությունը ներկա է գտնվել Ռիկսդագի լիագումար նիստին, որի ընթացքում շվեդ պատգամավորները ողջունել են ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին եւ հայկական խորհրդարանի ներկայացուցիչն...

Problems on Lake Sevan Debated
On June 13, in the city of Sevan the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment jointly with the International Republican Institute and the USAID organized a working consultation on the theme The Lake Sevan: Problems and Solutions, wher...
On June 13, on the initiative of a group of deputies of the RA NA My Step Faction the draft law passed in the first reading a few days ago on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Advocacy, authored by the RA Government was debated in parliament.The member of the NA Standing Committee on Pr...
On June 13, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by the Deputy Chair Artak Manukyan debated in the second reading the draft law on Amending the RA Law on Consumer’s Crediting and the package of the enclosed draft laws, which presented the deputy of the Bri...
Lena Nazaryan and Members of Friendship Group Receive Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Mexico to Armenia
On June 13, the NA Deputy Speaker Lena Nazaryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Mexican States to Armenia Norma Bertha Pensado Moreno. The Ambassador has noted with satisfaction the fact that since the establishment of diplomatic relations between the two coun...
On June 13, the members of the RA My Step Faction met with the candidate for the Constitutional Court (CC) Judge Vahe Grigoryan nominated by the President of the Republic.The candidate presented his biography, detailed his views on the activities of the CC Judge. Vahe Grigoryan answered the deputies...
NA Speaker Ararat Mirzoyan Meets with Speaker of Riksdag of Kingdom of Sweden Andreas Norlén
On June 12, the delegation led by the Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan visited the Riksdag of the Kingdom of Sweden. The delegation attended the plenary sitting of the Riksdag, where the Swedish MPs welcomed the NA Speaker Ararat Mirzoyan and the representatives of the Armenian Parli...