ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի եւ ԱՄՆ ՄԶԳի հետ համատեղ Սեւան քաղաքում հունիսի 13-ին կազմակերպել էր «Սեւանա լիճ՝ հիմնախնդիրներ եւ լուծումներ» թեմայով աշխատանքային խորհրդակցությո...
Հունիսի 13-ին ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության մի խումբ պատգամավորների նախաձեռնությամբ խորհրդարանում քննարկվել է «Փաստաբանության մասին» ՀՀ օրենքում  փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրեր առաջ առաջին ընթերցմամբ ընդունված նախագիծը, որը հեղինակել է ՀՀ Կառավարությունը:  ԱԺ մարդ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը նախագահի տեղակալ Արտակ Մանուկյանի նախագահությամբ,  հունիսի 13-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Սպառողական կրեդիտավորման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փաթեթը, որը ներկայացրել է...
Հայաստանում Մեքսիկայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին ընդունել են Լենա Նազարյանը եւ բարեկամական խմբի անդամները
Հունիսի 13-ին ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանն ընդունել է Հայաստանում Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նորմա Բերտա Պենսադո Մորենոյին: Դեսպանը գոհունակությամբ է նշել այն հանգամանքը, որ երկու երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր երկկողմ կապերը հաջող...
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՍԴ դատավորի թեկնածուի հետ
Հանրապետության նախագահի կողմից առաջադրված ՀՀ Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հետ հունիսի 13-ին հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամները: Թեկնածուն ներկայացրել է իր կենսագրությունը, մանրամասնել պատկերացումները՝ ՍԴ դատավորի գործունեության վերաբերյալ: Վահե Գրիգորյանը...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի հետ
Հունիսի 12-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագ: Պատվիրակությունը ներկա է գտնվել Ռիկսդագի լիագումար նիստին, որի ընթացքում շվեդ պատգամավորները ողջունել են ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին եւ հայկական խորհրդարանի ներկայացուցիչն...

13 июня Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы совместно с Международным республиканским институтом и USAID организовали рабочее совещание на тему “Озеро Севан: проблемы и решения”, в котором приняли участие депут...
13 июня по инициативе группы депутатов фракции “Мой шаг” обсужден предложенный Правительством РА и недавно принятый в первом чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон РА “Об адвокатуре”.По повестке заседания аргументированно выступила член Постоянной комиссии НС по защите прав человека...
13 июня Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством заместителя председателя комиссии А.Манукяна обсудила ряд документов – пакет проектов о внесении поправок в закон РА “О потребительском кредите” и смежные законы, “Об утверждении годового отчета об испол...
Л.Назарян и члены группы дружбы приняли Чрезвычайного и Полномочного посла Мексики в РА
13 июня вице-спикер НС Л.Назарян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Мексиканских Соединенных Штатов в РА Норму Берту Пенсадо Морено.Посол с удовлетворением отметила, что со дня установления дипломатических отношений между двумя странами двусторонние связи успешно развиваются. В расширении ар...
13 июня члены фракции “Мой шаг” встретились с выдвинутым Президентом Республики кандидатом на должность судьи Конституционного Суда (КС) Вагэ Григоряном. Кандидат представил свою биографию, видение деятельности судьи КС. Вагэ Григорян ответил на вопросы депутатов....
Председатель НС А.Мирзоян встретился со спикером Риксдага Королевства Швеция Андреасом Норленом
12 июня делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном посетила Риксдаг Королевства Швеция. Делегация присутствовала на пленарном заседании Риксдага, в ходе которого шведские депутаты приветствовали Председателя НС А.Мирзояна и представителей армянского парламента.В ходе рабочего обеда с вице-спи...