«Փարաջանովի հետադարձ լույսը» արվեստի աշխատանքների ցուցահանդեսը Հրազդանում
Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը` Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ, ներկա գտնվեց մեծանուն կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի 90-ամյակին նվիրված «Փարաջանովի հետադարձ լույսը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսին, որն այս անգամ կազմակերպվել է...
12.09.2014
Հանդիպում Անտվերպենի համալսարանի ուսանողների հետ
Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հանդիպեց Բելգիայի Անտվերպենի համալսարանի պրոֆեսոր Լիլիան վան Հոֆի եւ մի խումբ ուսանողների հետ: Ուսանողները Հայաստան էին եկել Երեւանի պետական համալսարանի եւ Անտվերպենի...
ԵՄ խորհրդատվական խումբն ամփոփեց իր աշխատանքները ՀՀ Ազգային ժողովում
Սեպտեմբերի 12-ին ԵՄ խորհրդատվական խումբն ամփոփեց ԵՄ մոտարկման եւ կառավարման ու ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական ոլորտներում իրականացված աշխատանքները: Միջոցառման նպատակն էր ներկայացնել արդյունքները եւ շեշտել այն հիմնական խնդիրները, որոնց լուծման արդյունքում կբարելավվի ՀՀ ԱԺ աշխատանքը: Հանդիպմանը մասնակցում...
Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի Կարմիր դահլիճում տեղի կունենա Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահներ Էդուարդ Շարմազանովի եւ Վիկտոր Գումինսկու համատեղ մամուլի ասուլիսը:...

Exhibition of “Under Parajanov’s Light” Art Works in Hrazdan
On September 12 the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport moderated by Artak Davtyan attended the exhibition titled “Under Parajanov’s Light” dedicated to the acclaimed filmmaker Sergey Parajanov’s 90th birth anniversary, which this time was organized in Hrazdan. L...
12.09.2014
Meeting with the Students of the University of Antwerp
On September 12 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan met with Lilian van Hoff, Professor of the University of Antwerp of Belgium and a group of students. The students came to Armenia with an exchange programme of Yerevan State Uni...
EU Advisory Group Sums Up Its Works in the RA National Assembly
On September 12 the EU Advisory Group summed up the works implemented in the EU approximation and administration and EU-Armenia Parliamentary sphere. The goal of the event was to present the outcomes and stress the main problems, as a result of which, the RA NA work will be improved. The Chair of th...