ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Թեւան Պողոսյանը ապրիլի 12-ին հանդիպել են Իսպանիայի Թագավորության ԱԳՀՆ արտաքին քաղաքականության հարցերով գլխավոր տնօրեն Էնրիկե Մորա Բենավենտեի եւ նույն գերատեսչության Արեւելյան Եվրոպայի ու Կեն...
ԼՂՀ են այցելել Հունաստանի եւ Լատվիայի խորհրդարանների պատգամավորներ
Ապրիլի 11-ին Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Գարիֆալիա Կանելլիին եւ Լատվիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Սերգեյ Պոտապկինին Արցախ կատարած այցի ընթացքում ուղեկցել են ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանը եւ Հունաստանի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ...

12 апреля заместитель председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Арзуманян и член комиссии Т.Погосян встретились с генеральным директором по внешней политике МИД Королевства Испании Энрике Бенавенте и заместителем генерального директора департамента Восточной Европы и Центральной Азии т...
12.04.2016
Депутаты парламентов Греции и Латвии посетили НКР
11 апреля в ходе визита в НКР депутата парламента Греции Гарифалию Канелли и руководителя парламентской группы дружбы Латвия – Армения С.Потапкина сопровождали вице-спикер НС РА Э.Шармазанов, депутат НС РА Г.Меликян и Чрезвычайный и Полномочный посол  РА в Греции Г.Галачян.Европейских депутатов...