ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 11-ին հրավիրած նիստում  անդրադարձել է ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնությանը, որով առաջարկվում է լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարել «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանա...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Գայանե Աբրահամյանն ու խմբի անդամները նոյեմբերի 11-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բեդրիխ Կոպեցկու հետ։ Հանդիպմանն ընդգծվել է հայ-չեխական հարաբերությունների զարգացման ու խորացման կարեւորությունը։ Հայկական կողմն իր եր...
Նոյեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահ...

11 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности обсуждалась законодательная инициатива фракции “Просвещенная Армения” о внесении изменений и дополнений в закон РА “О возмещении ущерба жизни или здоровью военнослужащих, причиненного во время защиты РА”.По повестке зас...
11 ноября руководитель парламентской группы дружбы Армения – Чехия Г.Абраамян и члены группы встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Чешской Республики Б.Копецки.    На встрече подчеркнута важность развития и углубления армяно-чешских отношений.Армянская сторона выразила призн...
11 ноября состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.  Обсуждены и утверждены проект о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС седьмого созыва и проекты повесток дня созываемых 12 ноября очередных заседаний НС. По решению Совета  также определены пос...