Նոյեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի անդամ Ալիկ Սարգսյանը: ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Կարինե Աճեմյանի, Վահե Էնֆիաջյանի, Աղվան Վարդանյանի եւ Արտակ Զեյնալյանի հեղինակած «Սահմանված կարգի խախ...
Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 21:00-ին, ՀՀ ԱԺ նոր մասնաշենքի 414 սրահում  տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերի 10-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Տեղական եւ տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի նախագահ Գուդրուն Մոսլեր-Թյորնշտրյոմին: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի հետ Եվրոպայի խորհրդի համագործակցության եւ մեր երկրում ժողովրդավարության ամրապնդմանը նպաստ...
Նոյեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 12-րդ նիստը: Բացման խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարի ելույթն ամբողջությամբ՝ տես այստեղ: Արցախ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 10-ին գումարել է հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը: Օրակարգում ընդգրկված երկու օրենսդրական նախաձեռնությունների՝ «Էներգետիկայի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Լիցենզավորման ...
Արա Բաբլոյանի բացման խոսքը Հայաստանի եւ Արցախի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 12-րդ նիստի ժամանակ
«Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հարգելի նախագահ, հարգարժան գործընկերներ, թույլ տվեք ողջունել ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում: Համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հեր...

Состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности
10 ноября состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности под председательством члена комиссии А.Саркисяна.В повестке заседания – обсуждение во втором чтении проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О гражданах, не прошедших обязательную вое...
10 ноября Председатель НС А.Баблоян принял председателя Конгресса местных и региональных властей Совета Европы (СЕ) Гудрун Мослер-Тёрнстрём.  Председатель НС поблагодарил  СЕ за сотрудничество и содействие укреплению демократии в РА.По словам спикера, Армения осознает важность сотрудничест...
10 ноября состоялось  12-е заседание Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между НС Республики Армения и НС Республики Арцах.  С вступительным словом выступил Председатель НС А.Баблоян. Полный текст выступления читать здесь. Председатель НС Арцаха А.Гулян приветствовал присутст...
10 ноября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Х.Арутюняна.В повестке дня – законодательные инициативы о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об энергетике”, “О лицензировании”, “О государственной пошлине” и Налоговый кодекс РА, обсужден...
Вступительное слово А.Баблояна на 12-м заседании Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армении и НС Арцаха
“Многоуважаемый председатель Национального Собрания Республики Арцах, уважаемые коллеги,позвольте приветствовать вас в Национальном Собрании Республики Армения. Уверен, очередное заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Республики Армения и НС Республики Арцах столь же эффектив...