Նոյեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի անդամ Ալիկ Սարգսյանը: ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Կարինե Աճեմյանի, Վահե Էնֆիաջյանի, Աղվան Վարդանյանի եւ Արտակ Զեյնալյանի հեղինակած «Սահմանված կարգի խախ...
Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 21:00-ին, ՀՀ ԱԺ նոր մասնաշենքի 414 սրահում  տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերի 10-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Տեղական եւ տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի նախագահ Գուդրուն Մոսլեր-Թյորնշտրյոմին: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի հետ Եվրոպայի խորհրդի համագործակցության եւ մեր երկրում ժողովրդավարության ամրապնդմանը նպաստ...
Նոյեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 12-րդ նիստը: Բացման խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարի ելույթն ամբողջությամբ՝ տես այստեղ: Արցախ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 10-ին գումարել է հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը: Օրակարգում ընդգրկված երկու օրենսդրական նախաձեռնությունների՝ «Էներգետիկայի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Լիցենզավորման ...
Արա Բաբլոյանի բացման խոսքը Հայաստանի եւ Արցախի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 12-րդ նիստի ժամանակ
«Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հարգելի նախագահ, հարգարժան գործընկերներ, թույլ տվեք ողջունել ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում: Համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հեր...

Extraordinary Sitting of RA NA Standing Committee on Defense Security Held
On November 10, the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by the member of the Committee Alik Sargsyan was held.The draft law on Amending the RA Law on Amending the RA Law on the Citizens Who Have Not Passed Compulsory Military Service by the Violati...
Ara Babloyan Receives Gudrun Mosler-Törnström
On November 10, the RA NA President Ara Babloyan received the President of the Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe Gudrun Mosler-Törnström.The RA NA President thanked the Congress President for the cooperation of the Council of Europe with Armenia and the activities p...
12th Sitting of Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between RA National Assembly and AR National Assembly Held
On November 10, the 12th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the National Assembly of Artsakh Republic was held. The RA NA President Ara Babloyan made opening remarks. The full speech of the Head of the parliament -...
On November 10, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs convened the regular sitting, which moderated the Chairman of the Committee Khosrov Harutyunyan.The debate of the two legislative initiatives included in the agenda: the package of bills on Amending the RA law on Energy, on Amending th...
Ara Babloyan’s Opening Remarks in 12th Sitting of Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between National Assemblies of Armenia and Artsakh
“Dear President of the National Assembly of Artsakh Republic,Distinguished colleagues,Let me welcome you in the National Assembly of the Republic of Armenia. I am sure that the regular sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assembly of the Republic of Armeni...