Քննարկվել են հայ-պորտուգալական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Պորտուգալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արսեն Ջուլֆալակյանը հոկտեմբերի 10-ին հանդիպել է Գալուստ Գյուլբենկյանի հիմնադրամի ֆինանսական բաժնի ղեկավար Վահե Մխիթարյանի  եւ հիմնադրամի անդամների հետ:   Հյուրերը մեր երկրում են «Հայաստանում Պորտուգալիայի օրեր» նախաձեռնության շր...
Ամփոփվել են ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանի աշխատանքները
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հոկտեմբերի 10-ին հրավիրած ասուլիսում մանրամասներ է ներկայացրել հոկտեմբերի 4-6-ը Մարոկկոյի Մարակեշ քաղաքում տեղի ունեցած ԵԱՀԿ ԽՎ-ի աշնանային նստաշրջանի աշխատանքներից: Բանախոսի հավաստմամբ՝ առաջին անգամ Վեհաժողովի աշխատանքներ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության՝ Նիդերլանդների Թագավորություն պաշտոնական այցի շրջանակում հոկտեմբերի 10-ին Արարատ Միրզոյանն առանձնազրույց է ունեցել Նիդերլանդների Սենատի նախագահ Յան Անտոնի Բրույնի հետ: Հանդիպման ընթացքում հայկական խորհրդարանի խոսնակը ներկայացրել է Հայաստանում կայացած Թավշյա հե...
Հոկտեմբերի 11-ին` ժամը 10:00-ից մինչեւ 13:00-ը, «Օպերա Սյութ» հյուրանոցի Մոցարտ սրահում տեղի կունենա քննարկում՝ «Կանանց քաղաքական մասնակցության խթանում» թեմայով:   Պատգամավորները, մասնավորապես կանայք, կուսակցությունների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները կքննարկեն քաղաքակ...
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը գտնվում է Հաագայում
Հոկտեմբերի 9-ին Հաագայում մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Նիդերլանդների Թագավորություն՝ Սենատի նախագահ Յան Անտոնի Բրույնի հրավերով:   ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության 141-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին
2019 թվականի հոկտեմբերի 13-17-ը Բելգրադում (Սերբիայի Հանրապետություն) տեղի է ունենալու Միջխորհրդարանական միության 141-րդ վեհաժողովը, որի աշխատանքներին կմասնակցի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, ...
Հոկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում տեղի կունենա ԵԱՀԿ ԽՎ-ում  ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն հոկտեմբերի 4-6-ը Մարակեշում կայացած ԵԱՀԿ խորհրրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ:   ...

Обсуждены вопросы развития армяно-португальских связей
10 октября руководитель группы дружбы НС Армения – Португалия А.Джулфалакян встретился с начальником финансового отдела Фонда Галуста Гюльбенкяна В.Мхитаряном и членами фонда.     Гости находятся в РА в рамках инициативы “Дни Португалии в Армении”.А.Джулфалакян отметил, что в пов...
Обобщена работа осенней сессии ПА ОБСЕ
10 октября руководитель делегации НС РА в ПА ОБСЕ А.Конджорян на созванной пресс-конференции представил подробности  работы осенней сессии ПА ОБСЕ, состоявшейся  4-6 октября в Марракеше (Марокко).  А.Конджорян проинформировал, что впервые работа Ассамблеи под девизом “Средиземноморски...
Председатель НС А.Мирзоян в рамках официального визита делегации армянского парламента в Королевство Нидерландов  встретился с председателем Сената Яном Антони Бруйном.В ходе личной беседы спикер НС представил совершенную в Армении Бархатную революцию и последовавшие развития, а также повестку ...
Делегация во главе с А.Мирзояном – в Гааге
9 октября в Гааге начался официальный визит в Королевство Нидерландов делегации во главе с Председателем НС А.Мирзояном  – по приглашению председателя Сената Яна Антони Бруйна....
Делегация во главе с Председателем НС примет участие в работе 141-й Ассамблеи Межпарламентского Союза
13-17 октября 2019 г. в Белграде (Республика Сербия) состоится 141-я Ассамблея Межпарламентского Союза, в работе которой примет участие делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном.В составе делегации руководитель парламентской фракции “Мой шаг” Л.Макунц, председатель Постоянной комиссии НС по ...