Քննարկվել են հայ-պորտուգալական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Պորտուգալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արսեն Ջուլֆալակյանը հոկտեմբերի 10-ին հանդիպել է Գալուստ Գյուլբենկյանի հիմնադրամի ֆինանսական բաժնի ղեկավար Վահե Մխիթարյանի  եւ հիմնադրամի անդամների հետ:   Հյուրերը մեր երկրում են «Հայաստանում Պորտուգալիայի օրեր» նախաձեռնության շր...
Ամփոփվել են ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանի աշխատանքները
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հոկտեմբերի 10-ին հրավիրած ասուլիսում մանրամասներ է ներկայացրել հոկտեմբերի 4-6-ը Մարոկկոյի Մարակեշ քաղաքում տեղի ունեցած ԵԱՀԿ ԽՎ-ի աշնանային նստաշրջանի աշխատանքներից: Բանախոսի հավաստմամբ՝ առաջին անգամ Վեհաժողովի աշխատանքներ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության՝ Նիդերլանդների Թագավորություն պաշտոնական այցի շրջանակում հոկտեմբերի 10-ին Արարատ Միրզոյանն առանձնազրույց է ունեցել Նիդերլանդների Սենատի նախագահ Յան Անտոնի Բրույնի հետ: Հանդիպման ընթացքում հայկական խորհրդարանի խոսնակը ներկայացրել է Հայաստանում կայացած Թավշյա հե...
Հոկտեմբերի 11-ին` ժամը 10:00-ից մինչեւ 13:00-ը, «Օպերա Սյութ» հյուրանոցի Մոցարտ սրահում տեղի կունենա քննարկում՝ «Կանանց քաղաքական մասնակցության խթանում» թեմայով:   Պատգամավորները, մասնավորապես կանայք, կուսակցությունների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները կքննարկեն քաղաքակ...
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը գտնվում է Հաագայում
Հոկտեմբերի 9-ին Հաագայում մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Նիդերլանդների Թագավորություն՝ Սենատի նախագահ Յան Անտոնի Բրույնի հրավերով:   ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության 141-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին
2019 թվականի հոկտեմբերի 13-17-ը Բելգրադում (Սերբիայի Հանրապետություն) տեղի է ունենալու Միջխորհրդարանական միության 141-րդ վեհաժողովը, որի աշխատանքներին կմասնակցի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, ...
Հոկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում տեղի կունենա ԵԱՀԿ ԽՎ-ում  ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն հոկտեմբերի 4-6-ը Մարակեշում կայացած ԵԱՀԿ խորհրրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ:   ...

Issues on Development of Armenian-Portuguese Relations Discussed
On October 10, the Head of the RA NA Armenia-Portugal Friendship Group Arsen Julfalakyan met with the Head of the Financial Division of Calouste Gulbenkian Foundation Vahe Mkhitarian and the Foundation members.The guests are in our country within the framework of the initiative Days of Portugal in A...
Works of OSCE Autumn Session Summed Up
At October 10 conference, the Head of the RA NA delegation to OSCE Parliamentary Assembly Hayk Konjoryan presented details about the works of the OSCE PA Autumn Meeting held in the city of Marrakech, Morocco on October 4-6.As the speaker assured, it was for the first time the works of the Assembly w...
On October 10, within the framework of the official visit of the delegation led by the RA NA President to the Kingdom of the Netherlands, Ararat Mirzoyan had a tête-à-tête talk with the President of the Senate Jan Anthonie Bruijn. During the meeting the Speaker of the Armenian Parliament presented t...
Media Advisory Discussion on Women’s Participation in Political Life will be held at Opera Suite Hotel – Mozart Hall on 11 October 2019 (from 10. am to 1.00 pm). Members of Parliament, and in particular female MPs, political party and civil society representatives will gather this Friday at Opera Su...
Delegation Led by Ararat Mirzoyan is in The Hague
On October 9, the official visit of the delegation led by the President of the National Assembly of the Republic of Armenia to the Kingdom of the Netherlands began at the invitation of the President of the Senate Jan Anthonie Bruijn. ...
Delegation Led by RA NA President is To Take Part in Works of 141st Assembly of Inter-Parliamentary Union
On 13-17 October 2019, the 141st Assembly of the Inter-Parliamentary Union will take place in Belgrade (Republic of Serbia), and the delegation led by the RA NA President Ararat Mirzoyan will take part in its works.The Head of the RA NA My Step Faction Lilit Makunts, the Committee Chair of the RA NA...