Երիտասարդական խորհրդարանի նիստում ընդունվել է ուղերձ
Ապրիլի 10-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: Օրակարգում ներառված է եղել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված Երիտասարդական խորհրդարանի ուղերձը, որը քն...
10.04.2015
Կորյուն Նահապետյանն ընդունել է ՉԺՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանն ապրիլի 10-ին ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին:Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են հայ-չինական համագործակցությունն ու շ...

На заседании Молодежного парламента принято послание
10 апреля состоялось очередное пленарное заседание Молодежного парламента (МП) при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта.В повестке дня – послание МП, посвященное 100-й годовщине Геноцида армян, которое обсуждено и единогласно принято членами МП.Послание ...
10.04.2015
К.Нагапетян принял Чрезвычайного и Полномочного посла КНР
10 апреля председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян принял Чрезвычайного и Полномочного посла КНР в РА Т.Эрлуна.В ходе встречи собеседники обсудили армяно-китайские отношения и контакты на парламентском уровне. К.Нагапетян подчеркнул важ...