Սեպտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի տասներորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 13-15-ի ԱԺ նիստերի օրակարգերի մասին ԱԺ որոշումների նախագծերը: ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգի...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի սոցիալիստական խմբակցության պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի սոցիալիստական խմբակցության ղեկավար Բրյունո լը Ռուի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին Հայաստանի խորհրդարանում՝ Գալուստ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ նմանատիպ այցերը նպաստում են հայ-...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 9-ին կայացած հերթական նիստում քննարկել է պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանի հեղինակած «Գյումրի քաղաքում իրականացվող գործունեությունը հարկերից ազատելու մասին» օրենքի նախագիծը: Նախագծով առաջարկվում է Գյումրի քաղաքում ...

9 сентября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС Г.Саакян.Обсуждены проекты решений по повесткам дня десятой сессии НС пятого созыва и заседаний НС 13-15 сентября. В проект решения о повестке дня десятой сессии НС пятого созыва включены 170 вопросов и 33 междунаро...
Г.Саакян принял делегацию Социалистической фракции НС Франции
9 сентября Председатель НС Г.Саакян принял делегацию, возглавляемую  руководителем Социалистической фракции Национального Собрания Французской Республики Брюно ле Ру. Приветствуя гостей в парламенте Армении, Г.Саакян с удовлетворением отметил, что подобные встречи способствуют еще большему углу...
8 сентября на очередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством В.Айвазяна обсужден проект закона “Об освобождении от налогов деятельности, осуществляемой в городе Гюмри”,  предложенный депутатом О.Маргаряном.Хотя позиция правительства по проекту негатив...
7 сентября находящаяся в Уругвае с рабочим визитом делегация во главе с вице-спикером НС, руководителем парламентской группы дружбы Армения – Уругвай Э.Шармазановым, в составе депутатов НС С.Аветисяна и М.Манукяна, встретилась с вице-президентом Восточной Республики Уругвай, председателм Сената Раул...