ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է ժողովրդական արտիստուհի, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Մեդեա Աբրահամյանին: ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Ձեր ողջ կյանքը նվիրել եք արվեստին՝ լինելով հայ թավջութակի դպրոցի հիմնադիրներ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 70-ամյակի առթիվ շնորհավորել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ. Տ. Տ. Արամ Առաջինին: ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես նշվում է. «Ձեր կյանքն աստվածահաճո եւ անձնվեր ծառայություն է ժողովրդին եւ Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցուն:...
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.«Սիրելի՛ կանայք, շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի առթիվ: Այն ջերմությունը, որ կնոջ շնորհիվ ստեղծվում է ընտանիքում, յուրահատուկ է:Այն երջանկությունը, որ կնոջ շնորհիվ թեւածում է ընտանիքում, անչափելի է: Համերաշխության եւ հանդուրժողականության ...

Председатель НС Г.Саакян поздравил Народную артистку Армении, профессора Ереванской государственной консерватории Медею Абраамян  в связи с днем рождения.В поздравительном послании Председателя НС отмечено:“Вы всю свою жизнь посвятили искусству, являясь одной из основательниц армянской виолонче...
Председатель НС Г.Саакян в связи с 70-летием поздравил Его Святейшество Католикоса Великого Дома Киликийского Арама Первого.В послании, в частности, сказано:“Ваша жизнь – богоугодное и беззаветное служение народу и святой Армянской Апостольской церкви. Ваша многолетняя духовная и научная деятельност...
“Дорогие женщины, поздравляю вас с Женским праздником!  Создаваемое женщиной  в семье тепло – особое. Создаваемое женщиной  счастье в семье – неизмеримо. Создаваемая женщиной  атмосфера согласия и терпимости в семье – неоценима.Государство – большая семья, где счастье, согласие и...