Դեկտեմբերի 6-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը` քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Երեւանի համար 116 հիմնական դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուց...
«Նախքան իմ ելույթի բովանդակային մասին անցնելը, կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել Ազգային ժողովի բոլոր խմբակցություններին ու անհատ պատգամավորներին` 2017 թվականի պետական բյուջեի նախագծի շահագրգիռ, քննադատական եւ համակողմանի քննարկումների համար: Պետական բյուջեի նախագիծն արտացոլում է հանրապետությունու...
Հերթական բաց դասն անցկացրել է Արտակ Դավթյանը
Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի թիվ 116 դպրոցի 8-րդ եւ 9-դ դասարանների աշակերտներն ու նրանց ուսուցիչները: Աշակերտները եղել են ԱԺ նիստերի դահլիճում, հետեւել ՀՀ 2017 թվականի պետական բյուջեի քննարկման ընթացքին, ծանոթացել խորհրդարանի շենքային պայմաններին:...

On December 6, the parliament continued the work of the four-day sittings by voting passing the legislative initiatives debated on the previous day.The deputies welcomed the pupils and teachers of Yerevan School N 116, who visited the parliament within the framework of the RA NA Open Lesson programm...
06.12.2016
Speech by RA NA Speaker Galust Sahakyan in Debate of RA Draft law on RA State Budget for 2017
“Before turning to the content of my speech, I would like to thank all the factions and individual deputies of the National Assembly for the concerned, critical and comprehensive debates of the draft state budget for 2017.The draft state budget reflects the political, social and economic situation e...
Artak Davtyan Conducts Regular Open Lesson
On December 6, within the framework of the RA NA Open Lesson programme the pupils of the 8th and 9th forms of Yerevan School N 116 and their teachers visited the parliament. The pupils had been in the NA Session Hall, observed the debate procedure of the RA State Budget for 2017 and got acquainted w...