ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 6-ին Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի հետ: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը, բարձր գնահատելով երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները, տարբեր ...
Ծրագրային բյուջետավորման մասնագիտական քննարկումներ խորհրդարանում
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանի եւ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ծրագրային բյուջետավորման վերաբերյալ մասնագիտական քննարկում, որին մասնակցել են ԱԺ պատգամա...
ՀՀ ԱԺ նախագահը պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 6-8-ը պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստանի Հանրապետություն: Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Վրաստանի Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի եւ կաթողիկոսի հետ: ...

Delegation Headed by the RA NA Speaker Galust Sahakyan is on an Official Visit in Georgia
On October 6 within the framework of the official visit to Georgia the delegation headed by the RA NA Speaker Galust Sahakyan met with the Speaker of the Parliament of Georgia David Usupashvili.Highly assessing the friendly relations of the two countries, the mutually beneficial cooperation, th...
Professional Discussions of the Programme Budgeting in the Parliament
On October 6 a professional discussion on programme budgeting was held moderated by the Chairman of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Gagik Minasyan and the Deputy Chairman of the NA Standing Committee on Economic Affairs Mikayel Melkumyan, where the NA depu...
On October 6-8 the delegation headed by the RA NA Speaker Galust Sahakyan left for the Republic of Georgia on an official visit. Meetings with the President of Georgia, the Speaker of the Parliament, the Prime Minister and the Catholicos are scheduled during the visit. ...