ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 6-ին Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի հետ: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը, բարձր գնահատելով երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները, տարբեր ...
Ծրագրային բյուջետավորման մասնագիտական քննարկումներ խորհրդարանում
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանի եւ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ծրագրային բյուջետավորման վերաբերյալ մասնագիտական քննարկում, որին մասնակցել են ԱԺ պատգամա...
ՀՀ ԱԺ նախագահը պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 6-8-ը պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստանի Հանրապետություն: Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Վրաստանի Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի եւ կաթողիկոսի հետ: ...

6 октября делегация во главе с Председателем НС Г.Саакяном в рамках  официального визита в Грузию встретилась с Председателем Парламента Грузии Д.Усупашвили. Председатель Парламента Грузии, высоко оценив дружественные отношения двух стран, взаимовыгодное сотрудничество в различных сфе...
Профессиональные обсуждения программного бюджетирования в парламенте
6 октября в Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством соответственно Г.Минасяна и М.Мелкумяна прошли профессиональные обсуждения программного бюджетирования, в которых приняли участие депутаты НС, экспе...
Делегация, возглавляемая Председателем НС РА Г.Саакяном,  отбыла с официальным визитом в Республику Грузия. В ходе визита 6-8 октября намечены встречи с президентом Грузии, председателем Национального Собрания, премьер-министром и католикосом.    ...