Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանել է իրեն բաց նամակով դիմած քաղաքացիներին
Երեւանի Թումանյան, Նալբանդյան, Սայաթ-Նովա, Ավագ Պետրոսյան փողոցների հարգելի բնակիչներ, ի պատասխան ինձ հասցեագրված ձեր բաց  նամակի նախ ուզում եմ եւս մեկ անգամ հավաստիացնել, որ, անկախ հնչող տեսակետներից եւ տարածվող ստահոդ լուրերից, ես որեւէ առնչություն չունեմ ձեր նշած հասցեում կատարվող ոչ շինարար...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ -ում ՉԺՀ դեսպան Թիան Չանչունին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 6-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում  Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին: Չինաստանի դեսպանը  Հովիկ Աբրահամյանին փոխանցեց ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ու ...
Հունիսի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց «Եվրոպական ջրային համերաշխություն» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թիերի  Ամբերին: Շնորհավորելով Հովիկ Աբրահամյանին ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ`  Թիերի  Ամբերը ներկայացրեց կազմակերպութ...

О.Абраамян ответил гражданам, обратившимся к нему с открытым письмом
О.Абраамян ответил обратившимся к нему с открытым письмом жителям ереванских улиц Туманяна, Налбандяна, Саят-Нова, Авака Петросяна и вновь заверил, что, независимо от звучащих точек зрения и распространяемых слухов, не имеет никакого отношения ни к строительству по  упомянутому в письме адресу,...
Председатель НС О.Абраамян принял посла КНР в РА Т.Чаньчуня
6 июня Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного посла КНР в РА Т.Чаньчуня.Посол Китая передал О.Абраамяну приветственное послание Председателя Постоянного Комитета  ВСНП КНР У Банго в связи с избранием его Председателем НС РА. Посол убежден, что за время пребывания г-на Аб...
6 июня Председатель НС О.Абраамян принял генерального секретаря международной неправительственной организации “Европейское водное согласие” Т.Амбера. Гость ознакомил спикера парламента с направлениями деятельности организации. По его словам, в Армении сформирована успешная система управления водными...