Ադրբեջանը 12 օր անկատար է թողել Արդարադատության միջազգային դատարանի պահանջը. ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հրատապ գրություններ է ուղարկել ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամ պետությունների (ԱՄՆ, Չինաստան, Ֆրանսիա...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանին
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, խմբակցության պատգամավորներ Բաբկեն Թունյանը եւ Միքայել Թումասյանը մարտի 6-ին Ազգային ժողովում ընդունել են Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հայկ Կոնջորյանը դեսպանի ուշադրությունն է հրավի...

Azerbaijan hasn’t obeyed the International Court of Justice’s Order for 12 days: The Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Taguhi Tovmasyan has urgently addressed the Ambassadors of the UN Security Council’s Permanent Members (the United States, China, F...
Head of NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan Receives RF Ambassador to Armenia
On March 6, in the National Assembly the Head of the RA NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan, deputies of the Faction Babken Tunyan and Mikayel Tumasyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to Sergei Kopyrkin.Hayk Konjoryan drew the Ambassador’s att...