Ադրբեջանը 12 օր անկատար է թողել Արդարադատության միջազգային դատարանի պահանջը. ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հրատապ գրություններ է ուղարկել ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամ պետությունների (ԱՄՆ, Չինաստան, Ֆրանսիա...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանին
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, խմբակցության պատգամավորներ Բաբկեն Թունյանը եւ Միքայել Թումասյանը մարտի 6-ին Ազգային ժողովում ընդունել են Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հայկ Կոնջորյանը դեսպանի ուշադրությունն է հրավի...

“Азербайджан уже 12 дней не исполняет требование Международного Суда ООН”. Председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Т.Товмасян направила срочные письма послам постоянных государств-членов Совета Безопасности ООН (США, Китая, Франции, РФ, Великобритании...
Руководитель фракции “Гражданский договор” А.Конджорян принял посла РФ в Армении
6 марта руководитель фракции “Гражданский договор” А.Конджорян, депутаты фракции Б.Тунян и М.Тумасян приняли Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Армении С.Копыркина.А.Конджорян обратил внимание посла на диверсионный акт, совершенный 5 марта азербайджанскими вооруженными силами ...